SportSporty walki

KSW 39: Mamed Khalidov wygrywa na punkty z Borysem Mańkowskim

W walce wieczoru na gali KSW 39: Colosseum Mamed Khalidov (34-4-2) pokonał Borysa Mańkowskiego (19-5-1) przez jednogłośną decyzję sędziów.

27 maja na gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym mistrz KSW w wadze średniej i największa gwiazda polskiego MMA Mamed Khalidov (Berkut Arrachion Olsztyn) skrzyżował rękawice z mistrzem KSW w kategorii półśredniej, niepokonanym od ponad czterech lat 27-letnim Borysem Mańkowskim (Ankos MMA Poznań).

Obaj zawodnicy całą pierwszą i drugą rundę spędzili walcząc głównie w stójce. Zadawali pojedyncze ciosy oraz kopnięcia. Mańkowski ze szczelnie zakrytą gardą cały czas był w ruchu i próbował szybkimi uderzeniami zaskoczyć Mameda. Ten natomiast rewanżował się kopnięciami. Decydująca okazała się ostatnia, trzecia odsłona pojedynku, kiedy to na kilkadziesiąt sekund przed końcem walki Mamed Khalidow obalił Borysa Mańkowskiego.

Ostatecznie po trzech rundach walki sędziowie wskazali zwycięzcą Mameda Khalidova (30:27, 29:28, 29:28).

Źródło: twitter.com/ksw_mma

Wyniki pozostałych walk KSW 39 Colosseum:

Kategoria ciężka – 120 kg: Mariusz Pudzianowski pokonał Tyberiusza Kowalczyka przez TKO w 2. rundzie.

Kategoria open: Popek Monster pokonał Roberta Burneikę przez TKO w 1. rundzie.

Kategoria ciężka – 120 kg: Marcin Różalski pokonał Fernando Rodriguesa Juniora przez TKO w 1. rundzie i zdobył pas mistrzowski, który od razu wakował.

Kategoria półciężka – 93 kg: Tomasz Narkun pokonał Marcina Wójcika przez poddanie w 1. rundzie i obronił pas mistrzowski.

Kategoria półciężka – 93 kg: Łukasz Jurkowski pokonał Rameau Skoudjou przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28).

Kategoria lekka – 70 kg: Mateusz Gamrot pokonał Normana Parke’a przez jednogłośną decyzję sędziów i obronił mistrzowski pas KSW kategorii lekkiej.

Kategoria piórkowa – 66 kg: Kleber Koike Erbst pokonał Marcina Wrzoska przez jednogłośną decyzję sędziów i został mistrzem KSW kategorii piórkowej.

Kategoria ciężka – 120 kg: Michał Andryszak pokonał Michała Kitę przez poddanie w 1. rundzie.

84 kg: Damian Janikowski pokonał Julio Gerrardo Gallegosa przez TKO w 1. rundzie.

Kategoria musza – 57 kg: Ariane Lipski pokonała Diane Belbite przez poddanie w 1. rundzie i została mistrzynią KSW kategorii muszej.