Polecane artykuły

Kora kamienna – do czego przydaje się kora kamienna w ogrodzie

Kora kamienna gnejsowa pochodzi ze skał metamorficznych, które zostały poddane ekstremalnemu ciśnieniu i wysokiej temperaturze. W wyniku tego procesu powstają minerały ułożone w warstwy lub pasma. Pasmowy wygląd gnejsów wynika z naprzemiennego występowania warstw skaleni i kwarcu, które tworzą się w różnych temperaturach w skorupie ziemskiej. Kora kamienna to kamień idealny do każdego ogrodu. Pasuje do dekorowania otoczenia domów zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Wiele osób decyduje się na użycie tego kamienia w swoim ogrodzie, ponieważ jest on niesamowicie trwały i nie wymaga pielęgnacji.

Dlaczego warto stosować korę kamienną w rabatach roślinnych? Kamień ozdobny do ogrodu

Kora kamienna jest doskonałym materiałem do wypełniania rabat roślinnych, ponieważ jest tania i łatwa do znalezienia. Można ją także wykorzystać do tworzenia ciekawych kształtów w rabatach, takich jak kamienne ścieżki lub okręgi. Najlepszą zaletą kory kamiennej jest to, że jest odporna na warunki atmosferyczne i nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepszą zaletą stosowania kory kamiennej jako wypełniacza jest to, że minimalizuje ona wzrost chwastów na rabatach ogrodowych. Jest to ważne, ponieważ chwasty mogą opanować ogród i utrudnić uprawę czegokolwiek innego bez codziennej walki z nimi. Kora kamienna pomaga zapobiegać kiełkowaniu chwastów na nowych rabatach, ponieważ w tego typu glebie bardzo trudno jest im rozpocząć wzrost.

Kamienna kora jako wypełnienie ścieżek w ogrodzie

Kora kamienna to doskonały materiał na ścieżki ogrodowe i ścieżki przez trawnik. Jest to produkt naturalny, który doskonale wygląda, jest trwały i można go układać w niemal dowolne wzory i kształty.

Z kory kamiennej można tworzyć ścieżki o dowolnej długości i szerokości, o ile tylko jest wystarczająco dużo miejsca. Można także łączyć kamienie o różnych rozmiarach i kształtach, aby uzyskać ciekawy efekt.

Korę kamienną układa się na podbudowie ze żwiru lub pokruszonej skały. Można także położyć agrotkaninę i dopiero na tak przygotowane podłoże wysypać korę kamienną.

Co wybrać – kora drzewna czy kora kamienna?

W kwestii kształtowania krajobrazu należy dokonać niezliczonych wyborów, począwszy od rodzaju roślin, które chcemy wykorzystać, a skończywszy na materiałach, z których zbudujemy ogród. Jedną z najczęstszych decyzji, jaką muszą podjąć ogrodnicy, jest to, czy użyją kory kamiennej czy zwykłej kory drzewnej.

Ściółka z kory kamiennej jest zwykle stosowana w ogrodach jako warstwa pokrywająca podłoże. Może być wykonana z dowolnej liczby materiałów i występuje w różnych kolorach i fakturach. Główna różnica między korą kamienną a zwykłą polega na tym, że kora kamienna jest zwykle wytwarzana z pokruszonego kamienia gnejsowego, natomiast zwykła kora jest wytwarzana z rozdrobnionej kory drzew.

Kora kamienna jest twardsza niż kora zwykła, dlatego nie gnije tak jak kora zwykła. Kora kamienna jest jednak zazwyczaj droższa od zwykłej. Jednakże, należy pamiętać o tym, że zwykłą korę drzewną trzeba uzupełniać co sezon lub dwa, co generuje dodatkowe koszty. Kora kamienna zakupiona raz, będzie służyć przez wiele lat w niezmienionym stanie.

Kora kamienna hamuje porost chwastów, natomiast kora drzewna często sprzyja ich wyrastaniu. Co to dla nas oznacza? Więcej pracy przy pieleniu!

Jak widać kora kamienna ma zdecydowanie więcej zalet niż kora drzewna. Wygrywa z nią przede wszystkim jeśli chodzi o trwałość.

Piękny ogród z kamieniami dekoracyjnymi – gnejs w ogrodzie

Stosowanie kamieni dekoracyjnych w architekturze krajobrazu staje się coraz bardziej popularne, i słusznie. Są one piękne i dodają posesji charakteru. Bardzo ciekawie wygląda połączenie kamienia i roślin – nie ma nic lepszego niż natura i naturalne elementy, które ze sobą współgrają.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kamienia naturalnego https://kamienie-dekoracyjne.pl/

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*