Koncert Fismoll w CEiIK-u

- Kategoria: Kultura
0

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zaprasza na koncert artysty znanego jako Fismoll, który odbędzie się 30 października 2013 r.

Fismoll (właściwie Arkadiusz Glensk) to 19-latek pochodzenia polsko-skandynawskiego. Oboje rodzice są muzykami – ojciec jest skrzypkiem, a mama wiolonczelistką. Dawni przodkowie ze strony ojca pochodzili ze Szwecji.  Pseudonim Fismoll wziął się od tonacji, w której artysta śpiewa: fis-moll.

Jest absolwentem słynnej Szkoły Talentów w Poznaniu.

Debiutancka płyta Fismolla „At Glade” ukazała się w czerwcu 2013 i z miejsca została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez środowisko muzyczne, jak i słuchaczy, a samego Fismolla okrzyknięto najciekawszym niezależnym debiutem na polskiej scenie songwriterskiej. Mimo młodego wieku, jego możliwości jako kompozytora, aranżera, wokalisty i gitarzysty są niezwykłe.

Fani i dziennikarze bez wahania wymieniają go już teraz w jednym rzędzie z artystami takimi, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Arvo Pärt i Olafur Arnalds. Pierwszy singiel Fismolla pt. „Let’s Play Birds” natychmiast po usłyszeniu przez Marka Niedźwieckiego został Piosenką Dnia w radiowej Trójce, która objęła płytę prestiżowym patronatem.

Teledysk do pierwszego singla w krótkim czasie obejrzało ponad 200 000 fanów zostawiając entuzjastyczne komentarze. Zachwyceni młodym artystą dziennikarze i muzycy tacy, jak Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Marek Niedźwiecki, Piotr Bartyś czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę i talent jako zjawiskowe.

Teledysk „Let’s Play Birds”:

Koncert odbędzie się 30 października 2013 roku o godz. 19.00 w sali widowiskowej CEiIK-u. Sala otwarta będzie dla widzów od godz. 18.30.

Bilety w cenie 25 zł w sprzedaży do nabycia w kasie CEiIK-u w godz. 8.00-18.00 (poniedziałek-sobota) oraz przez moduł rezerwacyjny .

Informacje – koncertowo@ceik.eu  oraz 89 513 17 34

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się