Komunikacja miejska w Święto Trzech Króli

- Kategoria: Wiadomości
0

W piątek, 6 stycznia, ulicami Olsztyna przejdzie Orszak Trzech Króli. W związku z tym w centrum miasta wystąpią utrudnienia w komunikacji miejskiej i w ruchu samochodowym. Utrudnienia mogą potrwać od godz. 11 do godz. 16.

Między godz. 11:30 a godz. 12 wyruszą trzy orszaki z parafii, które spotkają się około godz. 12:15 na placu Jana Pawła II przed ratuszem.

Z parafii Św. Józefa wierni przejdą ulicami: Jagiellońską – Wojska Polskiego – Artyleryjską – Partyzantów – Skłodowskiej-Curie – 11 Listopada – pl. Jana Pawła II (przemarsz między 11:35 a 12:15). Z parafii Św. Jakuba orszak przemaszeruje ulicami: Staszica – Pieniężnego – pl. Jana Pawła II (w godz. 11:55-12:15).

Natomiast z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przemaszerują ulicami: Kopernika – Mickiewicza – Dąbrowszczaków – Mrongowiusza – 1 Maja – pl. Jana Pawła II (w godz. 11:55-12:15).

Spod ratusza już połączony Orszak Trzech Króli wyruszy około godz. 12:25i przejdzie trasą: pl. Jana Pawła II – Piłsudskiego – pl. Dunikowskiego – Piłsudskiego – Głowackiego – pl. Solidarności.

Wszystkie ulice lub ich odcinki, którymi będą przechodzili wierni, zostaną wyłączone z ruchu samochodowego i tramwajowego.

Ponadto plac Dunikowskiego będzie zajęty do godz. 14, a plac Solidarności do godz. 16. Ulica Głowackiego od skrzyżowania z Piłsudskiego do skrzyżowania z Mickiewicza będzie wyłączona z ruchu w godzinach 13-16.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w związku z obchodami święta będą wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

trzech-kroli-2017Źródło: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja