Komitet Obrony Demokracji manifestował w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
1

23 stycznia br. setki osób zgromadziły się przed sceną staromiejską w Olsztynie na manifestacji, którą zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Podobne wystąpienia odbyły się w wielu miastach w Polsce oraz poza jej granicami. Demonstracje odbyły się pod hasłem „W obronie Twojej wolności”.

Komitet Obrony Demokracji (KOD) punktualnie o godz. 12. rozpoczął manifestacje w 36 polskich miastach. W naszym województwie były to Olsztyn, Elbląg i Ełk. W Olsztynie pikieta odbyła się po raz pierwszy.

Zwolennicy i sympatycy KOD wyszli po to, aby zaprotestować przeciw działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi m.in. o wprowadzone ostatnio zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych.

Na starówce pojawiła się również liczna grupa narodowców. Obie grupy przekrzykiwały się hasłami. Nie doszło na szczęście do żadnych incydentów.

Facebook Comments

1 Komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po