Komitet Obrony Demokracji i Olsztyński Marsz Równości zamknęli zbiórkę dla osób na granicy polsko-białoruskiej i przewieźli zebrane dary

- Kategoria: Wiadomości
0

Przez 10 dni lokalny Komitet Obrony Demokracji i Olsztyński Marsz Równości prowadzili zbiórkę rzeczy dla osób na granicy polsko-białoruskiej. Zebranych zostało kilkanaście worków, kartonów i reklamówek z darami od mieszkańców Olsztyna i okolic. Zostały one już dostarczone do punktów magazynowych Grupy Granica i Polskiej Akcji Humanitarnej, które znajdują się między innymi w Białymstoku. Dalej to oni będą nimi dysponować.

– Chciałam przede wszystkim z całego serca podziękować mieszkańcom Olsztyna i okolic za udział w naszej zbiórce – mówi Marta Kamińska z Komitetu Obrony Demokracji. – Tym wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie wobec dramatu uchodźców na polsko- białoruskiej granicy. Gdy właściwie codziennie dochodzą nas słuchy o kolejnych tragediach na granicy, o tym jak nasze państwo traktuje migrantów, można zacząć wątpić w ludzką dobroć. Taka postawa, jaką wykazali się mieszkańcy, przywraca wiarę w drugiego człowieka.

 

Co można było przynosić?

Zbierane były rzeczy, które zdaniem współorganizatorów będą przydatne uchodźcom, szczególnie w trakcie mroźnych nocy i poranków. Do miejsca zbiórki można było przynosić rzeczy z listy, którą organizacje udostępniły wraz z informacją o jej rozpoczęciu. Były to między innymi: śpiwory, koce termiczne, karimaty, gumiaki, nutridrinki, czapki i płaszcze przeciwdeszczowe oraz ciepłe kurtki. Co jeszcze dostarczały osoby, które zaangażowały się w akcję?

 

– Były to głównie rzeczy z listy. Większość była nowa lub nieznoszona – odpowiada Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. – Pytano nas również o to co jeszcze donieść, czy na pewno mamy transport. Dzielono się z nami opiniami o sytuacji na granicy, o tym jak ”rozliczy to historia”. Dziękowano nam też za organizację zbiórki, choć moim zdaniem, to głównie my powinniśmy dziękować za wzięcie w niej udziału osobom, które przyniosły rzeczy, dyżurowały, udostępniły busa, czy pomogły nam znosić do niego rzeczy. Również mediom, czyli Państwu: za napisanie, że organizujemy takie wydarzenie. Dziś to wcale nie jest takie oczywiste.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne