Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przyłączył się do akcji charytatywnej Ice Bucket Challenge

- Kategoria: Ciekawostki
1

Nadinspektor Józef Gdański przyłączył się do ogólnoświatowej charytatywnej akcji Ice Bucket Challenge wspierającej chorych na stwardnienie zanikowe boczne. Komendant podjął wyzwanie rzucone przez generała brygady SG Wojciecha Skowronka – Komendanta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i oblał się wodą.
Ice Bucket Challenge, czyli Wyzwanie Lodowego Wiadra, to akcja charytatywna zapoczątkowana przez amerykańską fundację pomagającą chorym na stwardnienie zanikowe boczne. Ludzie oblewają się lodowatą wodą, po czym wskazują osoby, które w ciągu 24 godzin muszą to zrobić jako następne. Uczestnik wykonanie zadania musi zarejestrować na filmie. Jeśli tego nie zrobi, musi wpłacić pieniądze na cel charytatywny. A najlepiej, żeby zrobił i jedno, i drugie.

Nadinspektor Józef Gdański – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podjął wyzwanie rzucone przez generała brygady SG Wojciecha Skowronka – Komendanta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i oblał się wodą.

„Akcją wspieram dwie fundacje – DIGNITAS DOLENTIUM pomagającą chorym na stwardnienie zanikowe boczne oraz Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i nominuję Pana Jarosława Kowalskiego Dyrektora olsztyńskiego oddziału TVP. Ma Pan 24 godziny na podjęcie wyzwania. Powodzenia!” – powiedział szef warmińsko – mazurskich policjantów.

Warto pamiętać, że oblewanie się wodą i nominowanie innych to nie tylko zabawa, ale też zwrócenie uwagi na problemy osób dotkniętych stwardnieniem zanikowym bocznym.

[hana-flv-player video=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl//dokumenty/zalaczniki/32/32-5712.mp4″ width=”600″ description=”” player=”5″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]
Źródło, fot. KWP Olsztyn

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Z tym całym Ice Bucket Challenge to ja się pogubiłem. Jeszcze tydzień temu niemal wszyscy piali z zachwytu, a dziś na usta wielu wstępuje piana oburzenia http://pochwalony.eu/?p=3506

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus