Kolizja z udziałem pięciu aut na DK 16

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci pracowali na miejscu kolizji z udziałem pięciu aut na DK 16. Mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie – nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jego prawdopodobną przyczyną było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przez 29-letniego kierującego dostawczym mercedesem. Utrudnienia w ruchu drogowym w tym miejscu trwały kilka godzin.

W czwartek (21.10.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 16 w pobliżu m. Kaplityny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 29-letni kierujący dostawczym mercedesem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył osobowego hyundaia, którego kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Fiatem Punto. Następnie kierujący mercedesem uderzył w tył busa, a ten zderzył się z kolejnym autem.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Jedna osoba została przetransportowana na badania. Ostatecznie 29-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po