Kolizja w centrum Olsztyna z udziałem tramwaju

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. ITS/KMP Olsztyn

Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Reja. W zdarzeniu uczestniczył samochód dostawczy marki Opel oraz tramwaj. Przyczyną kolizji drogowej było nieustąpienie pierwszeństwa tramwajowi przez kierującego oplem.

W piątek (24.09.2021 r.) o godzinie 10:20 policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło w rejonie torowiska tramwajowego w centrum Olsztyna. Po wstępnych czynnościach, pracujący na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą kolizji drogowej z udziałem tramwaju jest 64-letni kierowca dostawczego opla. Kierujący oplem jadąc ul. Kościuszki i chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Reja, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania skrętu, w wyniku czego doprowadził do kolizji z tramwajem. Pojazdem szynowym w chwili zdarzenia jechało około 30 podróżnych. Na szczęście żadnemu z uczestników kolizji drogowej nic się nie stało.

Po tym, jak błyskawicznie na miejscu kolizji pojawiły się służby ratunkowe, miejsce zdarzenia zostało udrożnione po niespełna 20 minutach. Zarówno kierowca opla, jak i motorniczy byli trzeźwi. Policjanci z ruchu drogowego zakończyli obsługę kolizji nałożeniem na 64-letniego kierowcę opla mandatu karnego w kwocie 500 zł oraz przypisaniu do jego konta 6 punktów karnych.

Źródło: KMP Olsztyn(rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od nowego roku zmiany w podatkach od nieruchomości

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok