Kolizja trzech samochodów osobowych na DK16

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych było przyczyną kolizji drogowej do której doszło na krajowej szesnastce od strony Barczewa. W zdarzeniu uczestniczyły trzy auta osobowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wczoraj (20.05.2021) około godziny 17:00 policjanci z ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na drodze DK16 na wysokości 2km i 9 hm. Na miejsce zadysponowani zostali również strażacy i ratownicy medyczni. Karetką pogotowia do olsztyńskiego szpitala przetransportowana została jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu – nie odniosła ona na szczęście poważnych obrażeń.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci z ruchu drogowego przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość kierującego osobowym volkswagenem, który jadąc od m. Łęgajny w kierunku Olsztyna, na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad kierowanym autem. Kierowca vw najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki mitsubishi, na skutek czego osobowe mitsubishi zjechało na przeciwległy pas ruchu zderzając się z fordem jadącym z naprzeciwka. Jedno z aut na skutek zdarzenia wpadło do przydrożnego rowu.

Utrudnienia na miejscu kolizji drogowej trwały przez około godzinę. Żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi a zdarzenie zakończyło się nałożeniem na 42-letniego sprawcę kolizji drogowej mandatu karnego w kwocie 500 zł oraz przypisaniu do jego konta 6 punktów karnych. W związku z uszkodzeniami mechanicznymi od pojazdów uczestniczących w zdarzeniu zatrzymano również dowody rejestracyjne a na miejsce w celu usunięcia wraków z drogi niezbędne było wezwanie lawet.

Policjanci przypominają, że prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Należy pamiętać, że droga to nie tor wyścigowy i, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się