Kolizja skutera wodnego z żaglówką na Jeziorze Ukiel. Kierujący skuterem był nietrzeźwy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy wodniacy interweniowali wobec nietrzeźwego 33-letniego kierującego skuterem wodnym, który doprowadził do kolizji z żaglówką na Jeziorze Ukiel. W organizmie mężczyzny krążył ponad jeden promil alkoholu. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (02.08.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji z udziałem dwóch jednostek pływających na Jeziorze Ukiel. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni kierujący skuterem wodnym nie zachował należytej ostrożności i uderzył w żaglówkę, którą płynęło dwóch mężczyzn. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby.

Ratownicy WOPR-u, którzy byli pierwsi na miejscu wyciągnęli z wody 33-latka i jego 19-letnią pasażerkę. Natomiast olsztyńscy wodniacy wydobyli z wody na swoją łódź jednego z mężczyzn pływających żaglówką. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli wyposażeni w podstawowe środki bezpieczeństwa jakim były kapoki. 19-latce udzielono pomocy medycznej, ale ostatecznie nie wymagała ona hospitalizacji.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 33-letni kierujący skuterem wodnym był nietrzeźwy. W jego organizmie krążył ponad jednej promil alkoholu. Mężczyzna posiadał uprawnienia do pływania tego typu jednostkami.

33-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji na wodzie.

Policjanci przypominają!

  • Woda to żywioł, który nie wybacza błędów!
  • Nie przeceniajmy swoich umiejętności!
  • Nie łączmy aktywnego wypoczynku z alkoholem!
  • Korzystajmy ze strzeżonych plaż i sprawdzonych miejsc!
  • Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą!

Przypominamy, że tak jak kierowców na drogach, tak i żeglarzy na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości osób wsiadających za stery jednostek pływających.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po