Kolejny etap budowy centrum szermierki

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztyna

Coraz bardziej zaawansowane prace przy sportowym obiekcie powstającym przy Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny. Właśnie został wmurowany kamień węgielny.

Warmińsko-Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej to inwestycja realizowana przez Stowarzyszenie Świętej Rodziny. Powstaje przy ul. Wyszyńskiego, między dyskontem spożywczym a pobliskim kościołem.

Katolicki Zespół Edukacyjny współdziała z Uczniowskim Klubem Sportowym Hajduczek Olsztyn, który odnosi spore sukcesy na szermierczych planszach, poza tym z Uczniowskim Klubem Szachowym Kopernik oraz z AZS UWM, który prowadzi zajęcia z tenisa stołowego. W starania o powstanie obiektu włączył się Polski Związek Szermierczy, a dzięki temu inwestycja została uznana za strategiczną  przez restort sportu i turystyki.

– Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Olsztyn wzbogaci się o kolejny obiekt – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego upamiętni budowę tego potrzebnego miastu centrum sportowego.

W obiekcie znajdzie się dziewięć plansz szermierczych do przeprowadzania treningów i rozgrywania turniejów, poza tym – na wyższej kondygnacji będzie – sala m.in. z boiskiem do siatkówki, koszykówki, tenisa czy badmintona. Dodatkowo, na kolejnym piętrze, ma się znaleźć zgodna z wymaganiami olimpijskimi sala tenisa stołowego.

W tym roku Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie obchodzi 25-działalności. W sumie w placówkach uczy się ponad sześciuset uczniów.

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu