Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

- Kategoria: Na sygnale
0

Tylko wczoraj policjanci ruchu drogowego podczas kontroli prędkości na ulicy Warszawskiej w Olsztynie zatrzymali czterem kierowcom uprawnienia do kierowania. Teraz przez okres trzech miesięcy fani szybkiej jazdy będą musieli przesiąść się na fotel pasażera lub do środka komunikacji publicznej.

Zgodnie z obowiązującymi zmianami w przepisach ruchu drogowego od 18 maja kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Tylko wczoraj na ulicy Warszawskiej w Olsztynie policjanci drogówki zatrzymali cztery uprawnienia do kierowania sympatykom szybkiej jazdy.

Każdy z kierujących jechał powyżej 100 km/h w miejscu w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Cała czwórka została również ukarana mandatami karnymi w wysokości po 500 zł każdy a do ich limitu punktowego dopisanych zostało 10 punktów karnych.

Trzy miesiące fani szybkiej jazdy będą mieli na zastanowienie się, czy przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym miało sens. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ponieważ w stosunku do kierowców rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego nie będzie taryfy ulgowej.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali