SportSporty walki

Kolejne sukcesy Karateków z Olsztyna

W sobotę 26 października w Ostródzie odbył się Międzynarodowy Turniej IKO POLISH OPEN OSTRÓDA 2019. Zawody zgromadziły 460 zawodników z 52 klubów z 6 krajów:  Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Japonii. Oficjalnym gościem był Dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan Katsushito Gorai.

Reprezentacja Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate składała się z 38 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach, kumite – walk oraz w Kata – układy. Turniej rozpoczął się od konkurencji kata, w której zawodniczki OKKK uplasowały się bardzo wysoko:

1 miejsce w Kata Seniorów   zajęła  Aleksandra Wieczorek

1 miejsce w Kata Juniorów zajęła  Wiktoria Witkowicz

1 miejsce w Kata Młodzików zajęła  Aisha Ndiaye

W konkurencji walk kategorie były bardzo licznie obsadzone. Medalowe miejsca wywalczyli:

3 miejsce w Kumite Młodzików do 50 kg zajęła Kamila Łęgowska

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate zajęli 2 miejsce. Kolejny start zawodników karate już niebawem w Olsztynie.

23 listopada 2019 r. w Hali Widowiskowo-sportowej „URANIA” w Olsztynie odbędzie się Międzynarodowy Turniej IKO Olsztyn Cup.