Wiadomości

Kolejne firmy z Warmii i Mazur z certyfikatami

W środę 29 czerwca do grona posiadaczy certyfikatu Produkt Warmia Mazury dołączyli kolejni przedstawiciele lokalnego biznesu. Certyfikaty trafiły do 26 przedsiębiorców, m.in. z takich branż jak meblarstwo, turystyka, rolnictwo i branża kosmetyczna.

Produkt Warmia Mazury to projekt realizowany od 2014 roku przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzięki przyznawanym certyfikatom produkty i usługi wytwarzane w regionie są od razu rozpoznawalne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Dotychczas odbyło się pięć gal Produkt Warmia Mazury, podczas których wręczono 250 certyfikatów 197 firmom z województwa warmińsko-mazurskiego.

Lista przyznanych certyfikatów:

1. Zakład Usługowy TERMAX Jerzy Krzyżewski
Firma od blisko 30 lat zajmuje się konstrukcją schodów. Drewno, które wykorzystują przy ich budowie, jest pozyskiwane wyłącznie z mazurskich lasów. Zakład dba o środowisko naturalne, używając do produkcji tylko ekologicznych klejów i lakierów pozbawionych szkodliwych rozpuszczalników. Produkty można spotkać w domach na terenie całej Polski.

2. Strefa 42 Tomasz Grzywiński
Firma związana jest z produkcją ogrodzeń. Pomysł formy oraz stylu ich wykonywania jest ściśle związany z tradycją naszego regionu. Produkty nawiązujące do dziedzictwa Mazur są zaczerpnięte ze starych zdjęć, pocztówek i szkiców w książkach. Certyfikat Produkt Warmia Mazury został przyznany za mazurskie olchowe ogrodzenia „Rancho” i „Wertikal”.

3. Warsztat Ślusarsko-Mechaniczny Adam Matusiak (Świętajno)
Produkcja strukturyzatora okrywy glebowej to wąska specjalizacja, która wykorzystywana jest powodzeniem w rolnictwie. Urządzenie umożliwia wytworzenie specjalnej struktury podłoża niezbędnego do osadzenia grzybni. Zastępuje pracę rąk, gwarantuje jednolitą strukturę podłoża oraz skraca czas zmiany podkładu. Wytwarzane przez warsztat urządzenie zabezpiecza potrzeby rynku nie tylko województwa, ale również producentów pieczarek w całym kraju.

4. Auris Media Group – Michał Bartoszewicz, wydawca magazynu lifestyleowego „Made In. Warmia & Mazury” z Olsztyna
Jest pierwszym w regionie bezpłatnym lifestylowym magazynem o modzie, biznesie, kulturze, pasji, ciekawych ludziach i wyjątkowych miejscach, Charakteryzuje go wysoki standard edytorski i graficzny, duże wyczucie estetyki zdjęć oraz interesujące teksty. Hołduje złotej zasadzie: myśl globalnie, działaj lokalnie, dlatego też każda ze 100 stron magazynu poświęcona jest osobom, wydarzeniom, ideom oraz biznesom bezpośrednio związanym z regionem Warmii i Mazur.

5. Zahario Dariusz Zacharzewski z Olsztyna
Firma tworzy biżuterię z metali szlachetnych i nieszlachetnych, często wykorzystując elementy skórzane. Każda z prac jest wykonywana ręcznie. Ich niecodzienna tematyka połączona z dbałością o najmniejsze detale pozwoliła na wypracowanie niepowtarzalnego stylu. Biżuteria cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Obecna była m.in. na prestiżowym pokazie Fashion Week 2015 w Paryżu.

6. S.C. TIMBER Janusz Jacek Kwiecień, Emilia Ślubowska (Spychowo)
Nawet przedsiębiorstwa z małych miejscowości Warmii i Mazur są w stanie podbić rynek europejski. Działająca ponad 10 lat firma ze Spychowa specjalizuje się w produkcji piknikowych mazurskich stolików drewnianych z ławeczkami. Produkty można spotkać w ogrodach we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Niemczech. Ich wyjątkowość polega na zastosowaniu drewna z mazurskiej sosny.


7. Pracownia Plastyczna Waldemar Majcher

Od ponad 30 lat prezentują wyroby sztuki ludowej z Warmii i Mazur. Oferują szeroką gamę dzieł inspirowanych sztuką naiwną i ludową, od obrazów o dużych rozmiarach, po bajecznie kolorowe drewniane figurki ptaków, aniołów, ludzi i zwierząt. Prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych na wszystkich kontynentach. Na swoim koncie mają ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych – w USA, Kanadzie, Niemczech czy Włoszech. Certyfikat Produkt Warmia Mazury w kategorii produkt za Zestaw zabawek inspirowanych motywami z terenu Warmii i Mazur.

8. Muzeum Ikon i Kultury Staroobrzędowców z Wojnowa (k. Rucianego-Nidy)
Jest to jedyne miejsce w Polsce oraz w Europie, gdzie zachował się w oryginalnym kształcie klasztor wraz z zabytkowym wyposażeniem sakralnym staroobrzędowców. Muzeum udostępnia zwiedzającym odrestaurowane XV- i XVI – wieczne ikony w kaplicy klasztoru staroobrzędowców.

9. Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne Aneta Dacko
Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją wyrobów drewnianych (m.in. kredkami, gwizdkami leszczynowymi, upominkami, galanterią drewnianą oraz wyrobami dekoracyjnymi do ogrodu). Od dziesięciu lat produkty można spotkać na terenie Unii Europejskiej. Certyfikat za kredkę regionalną z gwizdkiem.

10. Zakład Produkcji Mebli „MEBLOMEX” Bogdan Kosakowski
Firma MEBLOMEX specjalizuje się w produkcji mazurskiej deski podłogowej. Produkt jest ekologiczny, wytwarzany w całości z drewna dębowego, jesionowego i wiązu pozyskiwanego z Lasów Państwowych. Deska Mazurska powstaje w oparciu o zastosowanie najnowszych technologii projektowania, obróbki i konserwacji drewna. Jest znaną i rozpoznawalną marką m.in. w Belgii, Holandii, Niemczech, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

11. Corab sp. z o.o.
Firma Corab od początku swojej działalności zajmuje się produkcją, dystrybucją i obsługą platform satelitarnych na całym świecie. Jest liderem na polskim rynku satelitarnym oraz zajmuje znaczącą pozycję na rynkach światowych. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w produkcji elementów ze stali i aluminium firma Corab stała się ważnym producentem systemów mocowań fotowoltaicznych w kraju.

12. Artysta Ludowy Andrzej Zawrotny
Pracownia artystyczna specjalizuje się w malarstwie ginących Mazur – zabytkach, chatach, zagrodach, w malowaniu skrzyń posagowych czy mebli użytkowych.

13. Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne o profilu „produkcja mleczna i hodowla zwierząt”

Gospodarstwo specjalizuje się w przygotowaniu, nawożeniu, zasiewach pól i łąk czy transporcie upraw zielonych. Firma zajmuje się również rekultywacją terenów pod uprawy rolne.

14. Trak-bor Marek Borowy
Firma Trak-bor, specjalizująca się w branży drzewnej. Trak mobilny wspiera prace dużych i małych firm oraz wykonuje usługi dla osób prywatnych z bardzo niewielką ilością surowca.
Certyfikat Produkt Warmia Mazury – w kategorii usługa za przecieranie drewna u klienta.

15. Studio Gravite Mateusz Obarek z Olsztyna
Studio zajmuje się projektowaniem, grafiką użytkowa oraz budowa reputacji marki. Są twórcami międzynarodowej kampanii wizerunkowej regionu pod hasłem Warmia i Mazury : „Cudownie!” prezentowanej w siedmiu europejskich krajach czy projekt logo oraz księgi identyfikacji wizualnej dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

16. AETECH Adil Eyvazov z Olsztyna
Firma świadczy usługi w zakresie mechaniki urządzeń rolniczych, w tym naprawy, konserwacji i modernizacji sprzętu do stosowania środków ochrony roślin. Przedstawiciele firmy stawiają przede wszystkim na najwyższą jakość usług, zdrowie ludzi oraz ochronę środowiska.

17. Sklep Ludowy Agnieszka Wróblewska z Pisza
Produkty, które są oferowane klientom są na najwyższym poziomie. To nie tylko tradycyjne rękodzieło, ale także ubrania, Etno design, ręcznie robione stylizowane meble, naturalne kosmetyki czy nawet słodycze z wiśniami z Łowicza. Kultura ludowa w najlepszym wydaniu.

18. Jolanta Bojarska Agroturystyka Ranczo na Mazurach z Jabłonki k. Nidzicy
Poza wynajmem pokoi udostępnia zwiedzającym w utworzonym Zakątku Rolnika- Ekoskansen wraz z quizem oraz zabawą „Poszukiwanie Skarbu Starego Mazura”. Za sukces niewątpliwie należy uznać specjalne wyróżnienie w konkursie „Zielone lato”, natomiast w 2005 otrzymali nominację w konkursie na „Najlepszą usługę Warmii i Mazur”.

19. Omega Hotel Sp. z o.o. z Olsztyna
Wśród swoich największych sukcesów poza przyznanymi nagrodami w Top Quality Hotel 2015 czy Best Hotel Award 2015, wymieniają rzesze zadowolonych klientów. Warto wspomnieć, że sama baza noclegowa liczy 230 miejsc.

20. Zakład Fryzjerski Damsko-Męski Danuta Anielska
Okazuje się, że fryzjerstwo, obok innych branż jak hotelarstwo czy gastronomia, może promować Warmię i Mazury. Doskonale o tym wie pani Danuta Anielska, właścicielka Zakładu Fryzjerskie ze Świętajna, która co roku dba, aby turyści przyjeżdżający do nas, nie tylko dobrze wypoczęli, ale także świetnie wyglądali. Dba o głowy artystów, którzy wypoczywają na Mazurach.

21. Instytut Hortiterapii „Zielony Promień” Zofia Wojciechowska
Instytut Hortiterapii jest prekursorem innowacji horti-terapeutycznych na Warmii i Mazurach. Prowadzi seminaria, warsztaty, zajęcia oraz ćwiczenia z zakresu socjogrodnictwa i eko-florystyki. Instytut jest pierwszą organizacją szkoleniową w Polsce działającą na rzecz popularyzacji ogrodoterapii Certyfikat Produkt Warmia Mazury w kategorii usługa za: „Mazury dla diabetyków” oraz „Gadające dachówki”.

22. Tomasz Kotelon – Mobilne Planetarium Cassiopeia
Realizuje seanse multimedialne pod kopułą mobilnego planetarium w przedszkolach, szkołach, muzeach. Firma używa do tego sprzętu projekcyjnego specjalnie przygotowanego dla mobilnych planetariów. W obrazowy sposób przedstawia wiedzę o zjawiskach astronomicznych oraz ich wpływie na nasze życie. Jako jedyne planetarium w Polsce przygotowali specjalne słuchowisko multimedialne wyświetlane pod kopułą mobilnego planetarium na temat wierzeń ludowych.

23. Klub Scrabble ABC Piasutno
Impreza o randze krajowej z roku na rok nabiera coraz to większego znaczenia. Podczas czerwcowym turnieju Scrabble nad Jeziorem w Piasutnie uczestniczyło ponad 50 zawodników.

24. Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” z Olsztyna
Stowarzyszenia TRABI od pięciu lat organizuje zloty miłośników pojazdów PRL. Wydarzenie na stałe wpisało się w lokalny kalendarz najciekawszych imprez. Organizatorzy promują dawną motoryzację, ale także działają społecznie i charytatywnie.

25. Fundacja Formwell z Olsztyna
Celem Fundacji Formwell jest budowanie rozpoznawalności polskiej marki w dziedzinie DESIGNU, sztuki oraz architektury, głównie w naszym regionie ale również poza nim. Certyfikat Produkt Warmia Mazury w kategorii wydarzenie za: organizację Warmia Mazury Design Festival.

26. Monika Dąbrowska z Olsztyna
Idea tej akcji jest prosta – zamiast biegać samemu, lepiej biegać w towarzystwie, najlepiej czworonożnym. „Bieg na sześć łap” to akcja, która polega na uprawianiu aktywności fizycznej w towarzystwie psów ze schroniska dla zwierząt. Akcja wystartowała w 2013 roku w Olsztynie. Po trzech latach istnienia obecna jest na terenie całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*