Kolejna odsłona kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek”

- Kategoria: Wiadomości
0

Wraz z końcem 2018 roku zakończyła się pierwsza edycja kampanii społecznej „Mała książka – Wielki Człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki. Dzięki akcji, mającej na celu zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem, prawie 300 trzylatków z Olsztyna otrzymało Wyprawki Czytelnicze.

Z wielką radością informujemy, że w nowym roku ruszamy z kolejną odsłoną czytelniczej inicjatywy. Tym razem zapraszamy dzieci urodzone w 2016 roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej po odbiór swojej wyprawki.

Zasady kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek” pozostają bez zmian. Każdy trzylatek (ur. w 2016 r.), który przyjdzie do jednej z 11 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie:

Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Lista bibliotek zaangażowanych w projekt:

filia nr 2 (ul. Świtezianki 2);
filia nr 4 (al. Przyjaciół 15);
filia nr 5 (ul. Orłowicza 27);
filia nr 6 (ul. Jarocka 65);
filia nr 9 (ul. Żołnierska 47);
Abecadło (al. Piłsudskiego 16);
filia nr 12 (Wrocławska 2);
filia nr 13 (ul. Sikryckiego 9);
filia nr 15 (ul. Obrońców Tobruku 15/2U);
filia nr 16 (ul. Bałtycka 145);
filia nr 18 (ul. Żytnia 71).

Od początku trwania akcji, dzięki rozdanym Wyprawkom dla trzylatków, udało się pozyskać prawie 250 nowych użytkowników. Ogromnie nas cieszy tak duże zainteresowanie projektem i mamy nadzieję, że liczba czytających olsztynian będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami naszej biblioteki.

Instytut Książki w bibliotece Abecadło

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu