KOD WM zaprasza na wydarzenie pod hasłem „Cała Polska śpiewa Odę do Radości”

- Kategoria: Wiadomości
0

W sobotę 25.03.2023 roku o godzinie 12:00 na olsztyńskiej Starówce KOD WM organizuje wydarzenie pod hasłem „Cała Polska śpiewa Odę do Radości” w rocznice podpisania Traktatów Rzymskich.

Świętujemy kolejną rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. 25 marca 1957 roku, w Rzymie położono fundament pod Europę w jej dzisiejszym kształcie i zapoczątkowano tym samym najdłuższy okres pokoju w historii Europy.
Zwłaszcza dziś, w obliczu zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, UE jest gwarancją naszego bezpieczeństwa. Nie ma przyszłości dla państw europejskich które są podzielone i konkurują ze sobą. Powrót do nacjonalizmu będzie nas osłabiać. Stańmy razem to tego wielkiego wyzwania jakim jest bezpieczna Europa i dokończmy budowę jej jedności.
Jednocześnie chcemy przy tej okazji wyrazić nasze wsparcie dla Ukrainy i jej dążenia do członkostwa w UE.
Tego dnia także wspólnie zaśpiewamy Odę do Radości oraz będziemy mieli okazję odsłuchać wykonania Ody w języku ukraińskim – informują organizatorzy.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się