Kierowcy popełniają rażące wykroczenia. Policjanci w ciągu tygodnia zatrzymali już 4 prawa jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z olsztyńskiej drogówki w ciągu tygodnia zatrzymali już 4 prawa jazdy. Kierujący w rażący sposób naruszyli przepisy prawa ruchu drogowego. Teraz o losie kierujących zadecyduje sąd.

W przeciągu ostatniego tygodnia policjanci z olsztyńskiej drogówki zauważyli wzrost zdarzeń drogowych wynikających z rażących błędów uczestników ruchu. I tak do pierwszego zdarzenia doszło 17 kwietnia br. około godziny 7:30 na ulicy Sielskiej wylot drogi krajowej numer 16 w kierunku Gietrzwałdu.

Na telefon alarmowy Oficera dyżurnego olsztyńskiej komendy zadzwonił kierujący, który poinformował, że jedzie za pojazdem bmw, który zmusza innych kierujących do zjeżdżania na pobocza zatrzymywania się, a wręcz do zjeżdżania do przydrożnych rowów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia drogowego policjantów z drogówki okazało się, ze kilku kierujących doprowadziło do zatrzymania się kierującego osobowym bmw. 26-letni mieszkaniec Ostródy w rozmowie z policjantami nie reagował na żadne polecenia oraz prośby wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Wobec powyższego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd odholowali na policyjny parking.

Następnego dnia na drodze krajowej numer 51 w pobliżu skrętu do Tuławek o godzinie 10:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. W tym przypadku 18-letni kierujący pojazdem audi nie dostosował prędkości do warunków w ruchu w wyniku czego najechał na tył pojazdu skoda. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały przewiezione do olsztyńskich szpitali. Jak się okazało osoby poszkodowane odniosły obrażenia poniżej 7 dni. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymani praw jazdy.

19 kwietnia br. o godzinie 13:30 na skrzyżowaniu ulic Niedziałkowskiego Jagiellońska kierujący pojazdem opel wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym motocyklem yamaha. W wyniku upadku poszkodowany odniósł złamania kości promieniowej. Są to obrażenia ciała gdzie rozstrój zdrowia trwa powyżej 7 dni. Zdarzenie to kwalifikowane jest jako wypadek drogowy. I tym razem policjanci zatrzymali 60-letniemu sprawcy wypadku drogowego uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ostatnie zdarzenie drogowe miało miejsce 24 kwietnia br. o godzinie 19:10 na skrzyżowaniu ulic sielska – Jeziorna . w tym przypadku kierujący pojazdem vw skręcając w prawo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla jadącego ścieżką rowerową rowerzysty. Mężczyzna, który jechał jednośladem upadł, jednak jak się okazało nie odniósł większych obrażeń. policjanci zatrzymali uprawnienia dla 26-letniego mieszkańca Olsztyna.

Jak twierdzą funkcjonariusze do zdarzeń tych nie dochodziło by gdyby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego choć w najmniejszym stopniu przypomnieli sobie podstawowe zasady przepisów prawa ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że policjant ma prawo zatrzymać uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi w myśl artykułu 135.1 pkt. 2, który mówi: Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, ze kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. We wszystkich tych przypadkach o dalszym losie kierujących zadecyduje sąd. kierujący, a wiec uczestnicy ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu