Kierował bez uprawnień i doprowadził do kolizji

Kierował bez uprawnień i doprowadził do kolizji

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Dziś na chwilę przed porannym szczytem komunikacyjnym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wezwani zostali do obsługi kolizji drogowej do której doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Żołnierską. Sprawca zdarzenia w którym nikt na szczęście nie został ranny okazał się 37-letni kierujący nieposiadający uprawnień do kierowania. Sytuacja jest tym bardziej nietypowa, bo na fotelu pasażera siedziała partnerka mężczyzny posiadająca umiejętności do kierowania pojazdem potwierdzone posiadanym dokumentem prawa jazdy.

Dziś (20.04.2021) o godzinie 6:30 na jednym z głównych skrzyżowań w Olsztynie (Dworcowa/Żołnierska) doszło do kolizji drogowej przez którą ruch w tym miejscu odbywał się ze znacznymi utrudnieniami. Jak się okazało sprawca kolizji drogowej był 37-letni kierujący osobowym audi, który jadąc ul. Dworcową podczas skrętu w lewo w ul. Żołnierską (kierunek szpital) nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy hyundaia.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Nikt na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń a skończyło się jedynie na uszkodzeniach samochodów. Po sprawdzeniu kierujących w policyjnych systemach okazało się, że sprawca kolizji drogowej nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

37-letni sprawca kolizji spotkanie z policjantami zakończył karą finansową w kwocie 1 tys. zł. Policjanci zatrzymali od uszkodzonych aut dowody rejestracyjne i w celu usunięcia pojazdów z drogi wezwali na miejsce holowniki. Informacje związane z kierowaniem i doprowadzeniem do kolizji drogowej przez osobę nieposiadającą uprawnień trafią również do ubezpieczyciela auta sprawcy który najprawdopodobniej weźmie ten fakt pod uwagę przy likwidacji szkody.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych