Kierował autem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci zatrzymali 68-letniego mężczyznę na terenie gminy Gietrzwałd, który kierował osobowym fordem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (14.10.2019) po południu podczas patrolowania dróg na terenie gminy Gietrzwałd uwagę policjantów przykuł pojazd jadący po zmroku bez włączonych świateł mijania. W trakcie zatrzymania auta do kontroli drogowej kierowca wyjął kluczyki ze stacyjki, które próbował ukryć między fotelami. Za kierownicą osobowego forda siedział 68-letni mężczyzna, który nie dość, że był kompletnie pijany – badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie, to posiadał również aktywny zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych do 2021 roku. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna jechał autem bez ważnego badania technicznego i polisy OC.

68-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od nowego roku zmiany w podatkach od nieruchomości

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok