Kiedy ruszy budowa nowego dworca w Olsztynie?

Kiedy ruszy budowa nowego dworca w Olsztynie?

- Kategoria: Wiadomości
0

18 listopada ubiegłego roku podczas specjalnej sesji Rady Miasta Olsztyna przyjęty został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla okolic Dworca Głównego. Na tym terenie, zgodnie z zamysłem inwestora, spółki Retail Provider, powstać ma nowoczesne Zintegrowane Centrum Komunikacyjne.

Postanowiliśmy dowiedzieć się od inwestora – spółki Retail Provider, jak wygląda sytuacja budowy nowego dworca w Olsztynie.

Odpowiedź inwestora:

– W lutym br. uprawomocnił się miejscowy plan, dotyczący terenu przewidzianego pod naszą inwestycję. Zrobimy wszystko, aby budowa obiektu rozpoczęła się w II połowie 2014 r.

– Jesteśmy w pełni zaangażowani w przedsięwzięcie, zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że projekt wymaga uzgodnień z Władzami Miasta. Dokładamy wszelkich starań, aby Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie powstało jak najszybciej.

Kluczowym elementem inwestycji jest budowa nowych dworców autobusowego i kolejowego, które będą stanowiły spójną całość z miejskim systemem linii autobusowych, a także planowaną linią tramwajową.

Całkowita powierzchnia ZCK to około 100 tys. m2. Wartość projektu, który ma być realizowany bez udziału środków publicznych, to kwota rzędu 110-115 milionów euro.

Dworzec PKP – Dwupoziomowy dworzec PKP zajmie powierzchnię 2,5 tys. m2 i powstanie w zachodniej części obiektu. Perony połączone będą istniejącym już przejściem podziemnym z kondygnacją podziemną i dwupoziomowym hallem głównym.

Dworzec PKS – Dworzec PKS, liczący 4 tys. m2, zlokalizowany będzie na parterze w części wschodniej inwestycji. Projekt przewiduje jego zadaszenie i płynne połączenie z 7 stanowiskami autobusowymi. Pasażerowie znajdą tu również drobne punkty usługowo-handlowe.

Galeria Handlowa – Galeria handlowa będzie dysponować ok. 45 tys. m2 powierzchni najmu i obejmie 180 punktów usługowych, w tym wielosalowe kino. Na gości czekał będzie parking z 900 miejscami postojowymi.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

1 sierpnia zostaną włączone syreny alarmowe

Celem upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w