Kibice Stomilu nagrali klip promujący piątkową manifestację

- Kategoria: Piłka nożna, Sport, Wiadomości
3

fot. screen YouTube

W sieci pojawił się klip promujący manifestację kibiców Stomilu Olsztyn, która odbędzie się już w najbliższy piątek 12 lutego.

Autorem filmu jest Paweł Piekutowski / stomil.olsztyn.pl

Przypomnijmy, że marsz manifestacyjny ruszy ze stadionu Stomilu pod olsztyński ratusz. Kibice i sympatycy klubu chcą w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta Piotra Grzymowicza, który odmówił wsparcia finansowego dla Stomilu. Czas trwania manifestacji zaplanowany jest na 2 godziny. Zbiórka kibiców w piątek 12 lutego o godzinie 13:30 pod stadionem Stomilu.

List otwarty grup kibicowskich Stomilu Olsztyn:

„Drodzy Stomilowcy oraz sympatycy olsztyńskiego sportu!

Powszechnie wiadomo, w jak trudnej sytuacji w ostatnim czasie znajduje się nasz klub. My, jako kibice tego klubu, nie możemy przejść obojętnie obok decyzji podejmowanych przez władze miasta. Obserwujemy kolejne absurdalne pomysły rządzących, w wyniku których, nasz klub, po raz kolejny znajduje się na skraju upadku. Nie chcemy by powtórzył się scenariusz z roku 2003, kiedy to MOKS Stomil ogłosił upadłość. W związku z tym, próbujemy otworzyć oczy włodarzom miasta.

W piątek 12 lutego organizujemy manifestację pod hasłem „Marsz na Ratusz – Ratujmy tradycję pokoleń!”. Chcemy uzmysłowić prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi oraz Radzie Miasta jaka siła drzemie w olsztyńskim sporcie. Tak, używamy tutaj ogólnego określenia, bo w obecnej chwili zagrożone jest istnienie naszego ukochanego Stomilu, ale wcześniej polityka władz doprowadziła do upadku takich inicjatyw sportowych jak olsztyńskie rugby, Rajd Kormoran, Memoriał im. H. Wagnera, który już dawno „wyprowadził się” z hali Urania, czy prestiżowy wyścig kolarski – Tour de Pologne, od lat omijający dziurawe drogi Olsztyna.

Dlatego też, wszystkich związanych z olsztyńskim sportem, zapraszamy w piątek 12 lutego o godzinie 14:00 pod siedzibę Stomil Olsztyn SA (al. Piłsudskiego 69a), skąd wyruszy przemarsz skierowany w stronę ratusza. Na manifestację zapraszamy wszystkich związanych z Olsztyńskim Klubem Sportowym „Stomil”, zarówno stałych bywalców trybun, jak i również wszystkich członków grup młodzieżowych oraz zawodników i trenerów pierwszej drużyny. Ponadto liczymy na obecność wszystkich tych, którym leży na sercu dobro olsztyńskiego sportu. Dziś walczymy o byt Stomilu, jutro pomocy mogą potrzebować inne dyscypliny, z tego powodu liczymy na wsparcie sympatyków, zawodników oraz działaczy pozostałych klubów sportowych ze stolicy Warmii.

Olsztyn to Stomil, Stomil to Olsztyn!

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn”

Przypomnijmy, że klub Stomil Olsztyn od dłuższego czasu zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Ostatnie zebranie akcjonariuszy spółki akcyjnej nie przyniosło pozytywnych informacji. Prezydent Olsztyna nie zgodził się na wsparcie klubu kwotą w wysokości 1,4 ml zł, gdyż jak sam stwierdził, miasta na chwilę obecną nie stać na utrzymanie zawodowej piłki.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, klub Stomil Olsztyn ruszył (29.01) z akcją #MilionDlaStomilu, której celem jest zebranie pieniędzy na działalność zespołu w rozgrywkach I ligi. Do tej pory udało się zebrać  51 256 zł 55 gr.

Wszystko wskazuje na to, że Stomil Olsztyn jednak przystąpi do wiosennych rozgrywek 1. ligi. Jak poinformował w piątek (5 lutego) portal stomil.olsztyn.pl, prezes Mariusz Borkowski znalazł środki finansowe na dalsze funkcjonowanie klubu. Nieoficjalna informacja mówi, że klub otrzymał wsparcie z czterech źródeł. Szczegółowe informacje odnośnie finansowania klubu nie zostały jeszcze podane.

 

Facebook Comments

3 Komentarze

  1. Nie ma tradycji pilkarskiej w olsztynie

    Tu nie ma tradycji ten twór updal pozniej zminili nazwe na oks 1945 olsztyn pozniej znow wrocili do nazwy stomil wiec jaka tradycjia lol

  2. do Paweł

    a zlecanie szwagrowi pseudo robót budowlanych jest legalne? Przykład ? Ulica Wąwozowa, która była dziesiątki razy naprawiana aż w końcu już jest wyłączona z ruchu. Efekt? 700 tys złotych DOSŁOWNIE w błoto.

  3. Jak już coś to róbcie to zgodnie z obowiązującym prawem! Nie wolno bez zgody umieszczać ogłoszeń na wiatach przystankowych. Taka zgoda przez ZDZiT nie została wydana!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu