Już wktótce na potrzeby rowerowej rekreacji otwarta zostanie wschodnia część Lasu Miejskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

Już niebawem na potrzeby rowerowej rekreacji i turystyki zostanie otwarta wschodnia część Lasu Miejskiego. Leśne tereny pomiędzy al. Wojska Polskiego, rzeką Wadąg, ul. Jagiellońską oraz ulicami Fałata i Bydgoską są wciąż nieznane dla wielu mieszkańców Olsztyna, a także rzadko odwiedzane przez turystów.

To ma się zmienić, ponieważ po sukcesie utworzenia Systemu Rekreacyjnych Tras Rowerowych w zachodniej części Lasu Miejskiego (tzw. część Łyna) trwają prace nad przygotowaniem tzw. części Wadąg. Projekt wskazujący niezbędne elementy infrastruktury (altany wypoczynkowe, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i edukacyjne, drogowskazy) oraz ich lokalizację w terenie został opracowany w 2012 r. na zlecenie ówczesnego administratora, czyli Zarządu Zieleni Miejskiej w Olsztynie.

Aktualnie, wszystkie miejsca wypoczynkowe zostały już zbudowane i wyposażone, nawierzchnia dróg leśnych została w wielu miejscach naprawiona, a do ostatecznego stworzenia tras brakuje tylko oznakowania ich przebiegu. Korzystając z uroków jesiennej aury warto już teraz odwiedzić ten teren.

 

Źródło: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich