Już w czwartek Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomi dwa lodowiska

- Kategoria: Wiadomości
0

Przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji informują, że wszystko jest już gotowe, by w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej 23 oraz na Osiedlu Pieczewo przy ul. Jeziołowicza 4 rozpocząć jazdę na łyżwach.

– Obydwa lodowiska zostały zbudowane od podstaw, bandy zostały zmontowane, a agregaty zmroziły już tafle – informuje rzecnzik OSiR-u, Zbigniew Szymula. – I tak oto znów inaugurujemy sezon łyżwiarski. Miłośnicy lodowego szaleństwa będą mogli założyć łyżwy i pośmigać na dwóch lodowiskach.

Przedstawiciele OSiR-u do obiektu nad jeziorem Ukiel zapraszają przede wszystkim rodziny, ale także osoby początkujące. Jest tam wypożyczalnia łyżew, a także sprzęt pomocniczy, tzw. pingwinki, pandy. Ponadto na miejscu działa serwis, w którym można naostrzyć łyżwy.

Drugie lodowisko przy ul. Jeziołowicza to obiekt większy, o wymiarach 30×40 m, gdzie mogą się wyszaleć bardziej zaawansowani. Dodatkowo z tej tafli korzystają również zawodnicy Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego short-tracku oraz grupy hokejowe. Przy ul. Jeziołowicza nie ma w tym roku wypożyczalni łyżew!

– Pierwszego dnia funkcjonowania lodowisk na wszytkich czeka niespodzianka – dodaje Zbigniew Szymula. – Wstęp na taflę będzie wówczas bezpłatny.

Lodowiska będą czynne codziennie – w CRS Ukiel w godz. 9:00-21:00, przy ul. Jeziołowicza w godz. 10:00-21:00. Wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o godz. 20:00.

Praktyczne informacje
CRS Ukiel
Czynne: codziennie w godz. 9:00-21:00 (przerwa techniczna w godz. 14:00-15:00); wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o godz. 20:00.
Jednostka jazdy: 45 minut.
Cennik: 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (ulgowy); wypożyczenie łyżew:15 zł i 12 zł.
Karnet na 10 wejść: 140 zł (normalny) i 110 zł (ulgowy).

ul. Jeziołowicza 4
Czynne: codziennie w godz. 10:00-21:00; wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o 20:00.
Jednostka jazdy: 45 min.
Cennik: 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy).
Karnet na 10 wejść: 140 zł (normalny) i 110 zł (ulgowy).

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.