Otwarcie Papugarni w Olsztynie

- Kategoria: Ciekawostki
0

Olsztynianie będą mogli przekonać się czy papugi rzeczywiście gadają, jak wielki dziób ma tukan i ile owoców potrafi zjeść ara. Tego wszystkiego mieszkańcy miasta będą mogli doświadczyć w nowo powstałej Papugarni przy ulicy Lubelskiej 29 c. Wielkie otwarcie placówki odbędzie się w środę, 5 lipca 2017 r.

50 papug w jednym miejscu

Papugarnia to jedyne takie miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na przybyłych czeka blisko 50 papug reprezentujących aż 10 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki – malutkie papugi, przyjazne dzieciom, kakadu różowa – endemiczny gatunek, pochodzący z Australii czy Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto papugarnia stała się domem dla barwników, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy ar araraun.

Tańcząca Rita, gadający Aruś

Papugarnia to idealne miejsce aby poszerzyć wiedzę w niecodzienny sposób. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom placówki i ich prelekcjom zarówno młodsi jak i starsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym dlaczego papugi latają, jak wyglądają papuzie związki, dlaczego ptaki mają kolorowe pióra i po co im taki duży dziób. Wizyta na sali pozwoli dzieciom obcować z egzotycznymi ptakami, obserwować ich naturalne zachowania, ale także da możliwość nakarmienia i pogłaskania tych kolorowych ptaków. W papuzim domu na przybyłych czeka m.in. ara zielonoskrzydła o imieniu Rita, która oczarowuje swoim gadaniem i tańcem, a Ci, którzy marzyli o papudze na ramieniu z pewnością polubią Arusia – specjalistę od powtarzania słów i ogromnego fana siedzenia na ramieniu.


Nakarm papugę

Na ponad 250 metrach kw. Papugarni każdy miłośnik ptaków znajdzie coś dla siebie. Oprócz obserwacji zwierzaków przybyli będą mogli także nakarmić ptaki! Pokarm w postaci ziaren czy kolorowych warzywno-owocowych szaszłyków będzie można podawać oswojonym zwierzętom z dłoni. Te i wiele innych atrakcji będzie udostępnione już od jutra dla zwiedzających oferując im niecodzienny sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi.

Koszt biletu ulgowego to 15 zł. Za normalny bilet będzie trzeba zapłacić 19 zł. W ofercie papuziego domku będą także bilety rodzinne i grupowe oraz możliwość organizacji urodzin.

Źródło: mat. prasowe

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus