Na sygnale

Jeździł bez świateł i z komórką w ręku. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc nietrzeźwym jeździł swoim samochodem ulicami miasta bez włączonych świateł drogowych, a przy tym podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W miniony piątek około godziny 17.00 funkcjonariusze z patrolu pieszego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic miasta zauważyli jadącą mazdę bez włączonych świateł mijania. Policjanci zauważyli również, że kierowca w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego Grzegorza R woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u Olsztynianina ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sadem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*