Jeździł bez świateł i z komórką w ręku. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc nietrzeźwym jeździł swoim samochodem ulicami miasta bez włączonych świateł drogowych, a przy tym podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W miniony piątek około godziny 17.00 funkcjonariusze z patrolu pieszego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic miasta zauważyli jadącą mazdę bez włączonych świateł mijania. Policjanci zauważyli również, że kierowca w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego Grzegorza R woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u Olsztynianina ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sadem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Biedronka otwiera w Stawigudzie najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już