Na sygnale

Jest akt oskarżenia w sprawie włamania do kantoru w Olsztynie

Wczoraj (08.02)Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom oskarżonym o dokonania włamania do kantoru we wrześniu 2019 roku w Olsztynie.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego w dniu 21 września 2019r. po szczegółowym zaplanowaniu działania i podziale ról, czterej mężczyźni : 41-letni Piotr K-R, 41-letni Piotr F, 38-letni Paweł K-R i 40-letni Mariusz W. działając wspólnie i w porozumieniu dokonali włamania do kantoru przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie używając uprzednio podrobionych kluczy i dezaktywując kod do alarmu oraz kod do sejfu, skąd następnie zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 2.200.00zł oraz po kilkadziesiąt tysięcy Euro, funtów i koron norweskich. Mężczyźni ci usiłowali nadto włamać się do drugiego sejfu, celem zaboru z niego pieniędzy, jednakże nie zdołali go otworzyć.

W wyniku intensywnych czynności śledczych podjętych przez Policję, w maju 2020r. trzech podejrzanych zostało zatrzymanych, zaś w czerwcu 2020r. zatrzymano czwartego mężczyznę. Udało się również odzyskać 390.000zł , jak też całość waluty zagranicznej.

W toku śledztwa Piotr K-R, Piotr F. i Paweł K-R. przyznali się do dokonania zarzucanemu im przestępstwa, składając obszerne wyjaśnienia, natomiast Michał W. nie przyznał się do jego dokonania, choć jego wyjaśnienia częściowo korespondują z zabranym w sprawie materiałem dowodowym.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Krzysztof Stodolny rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*