Na sygnale

Jedna interwencja i aż dwóch kierowców z tej samej firmy na „podwójnym gazie”

Nie ma przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu. Dała temu świadectwo kolejna osoba zgłaszająca niepokojącą sytuację na drodze. Dzięki jej interwencji funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 2 pijanych kierowców. Teraz będą oni odpowiadać za popełnienie przestępstwa.

Dziś po godzinie 8.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację o tym, że trasą od Kętrzyna do Mrągowa jedzie bus, którego kierowca może być pijany. Miał na to wskazywać sposób jazdy kierowcy – od lewej do prawej strony jezdni. Zgłaszająca podała markę, numery rejestracyjne pojazdu oraz nazwę firmy, która widniała na samochodzie. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę innego auta niż było to podane w zgłoszeniu ale również z nazwą tej samej firmy, a którego tor jazdy również wskazywał, że może być on nietrzeźwy.

I nie mylili się. Badanie alkomatem kierowcy osobowego nissana wykazało, że miał on 1 promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli funkcjonariusze zaobserwowali nadjeżdżający pojazd opisany przez zgłaszającą. Co ciekawe kierowca busa bez zastanowienia zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy i podchodząc do policjantów niewyraźnie zapytał co się stało i w czym pomóc. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili stan trzeźwości również i tego kierowcy. Badanie wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Niestety kierowcy nie mogli kontynuować jazdy. Zatrzymano im prawa jazdy. Teraz za popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości grożą im kary nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (dk/in)

2 Comments

  1. 2,5 promila. Kim trzeba być, żeby tyle mieć i wieźć ludzi busem? To nie jest jedno piwo. Oczywiście nie pochwalam jazdy nawet po jednym piwie, ale to jest jakaś masakra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*