Jechał z prędkością 132 km/h na ograniczeniu do 40 km/h – stracił prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 45-latkowi, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 92 km/h. Miejsce, w którym doszło do popełnienia wykroczenia zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

Wczoraj (10.03.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Żurawiej prowadzili działania mające na celu weryfikację miejsc, w których dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości wskazanych w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa,

Kilka minut po godzinie 20.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW X5, który jechał z prędkością 132 km/h przekraczając dozwoloną prędkość wynoszącą 40 km/h, aż o 92 km/h.

45-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 400 złotych i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższej okolicy. Korzystając z prostej aplikacji można zgłaszać niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu. Jak widać na powyższym przykładzie, dzięki współpracy obywateli z policją poziom i poczucie bezpieczeństwa wzrasta.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/in)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się