Jechał rowerem bez obowiązkowego oświetlenia – miał ponad 2,5 promila alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania ul. Poprzecznej w Olsztynie zauważyli kierowcę jednośladu, który po zmroku jechał bez obowiązkowego oświetlenia. Po zatrzymaniu go do kontroli drogowej okazało się, że jest on kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. 38-latek za swoje zachowanie otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł.

Wczoraj (12.11.2018r.) po godzinie 18:00 na ul. Poprzecznej w Olsztynie policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę radiowozem nieoznakowanym zauważyli rowerzystę, który jechał bez obowiązkowego oświetlenia. Mężczyzna poruszał się po jezdni, a z uwagi na wieczorową porę był praktycznie niewidoczny. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, aby zwrócić 38-latkowi uwagę na obowiązkowe wyposażenie jednośladu.

Po zatrzymaniu uwagę policjantów przykuła postawa mężczyzny. 38-latek kołysał się na nogach. Został poproszony o dmuchnięcie w policyjny alkomat. Badanie wykazało w organizmie kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu. Szczęście w nieszczęściu, że kierowca jednośladu swoją bezmyślnością nie doprowadził do zdarzenia drogowego.

Na rowerzystę kierującego w stanie nietrzeźwości został nałożony najwyższy mandat karny – 500zł. 38-latek musiał również skorzystać z uprzejmości swojej sąsiadki, która zabezpieczyła pojazd nieodpowiedzialnego mężczyzny. Policjanci przypominają o bezwzględnym obowiązkowym oświetleniu swoich pojazdów szczególnie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych gdy widoczność jest ograniczona.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po