Jechał 237 km/h na ekspresówce. Został ukarany mandatem

- Kategoria: Na sygnale
0

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę.

W środę (18.05.2022r.) iławscy policjanci ruchu drogowego w ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostródzie patrolowali drogę ekspresową S 7. Podczas jednego z pomiarów prędkości funkcjonariusze zauważyli kierującego bmw, który jechał bardzo szybko. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej po tym jak videorejestrator zarejestrował prędkość 237 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Policjanci za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych.

Iławscy funkcjonariusze z ruchu drogowego podczas patrolu ostródzkiego odcinka drogi ekspresowej S7 zarejestrowali 25 przekroczeń prędkości. W związku z powyższym wystawili mandaty na łączną kwotę 16000 złotych.

Policjanci apelują!

Kierowcy „noga z gazu” – nie narażajmy życia swojego i innych osób korzystających z drogi. Pamiętajmy, że konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą nie tylko  sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą zwykle inni uczestnicy ruchu drogowego. Spokojna, rozważna jazda i wzajemne poszanowanie pozwoli wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się