Jazda po zamarzniętym jeziorze zakończona mandatami i wnioskami do sądu

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policyjni wodniacy z olsztyńskiej komendy podczas minionego weekendu, pełniąc służbę na jeziorze Ukiel podjęli ponad dwadzieścia interwencji, związanych z wjeżdżaniem pojazdów na zamarznięty akwen. Wobec jedenastu kierowców skierowane zostały do sądu wnioski o ukaranie, a dwanaście osób na miejscu zostało ukaranych mandatami karnymi.

Funkcjonariusze każdego dnia pełnią służby w okolicach jezior, rzek, na terenach leśnych oraz przy wykorzystaniu poduszkowca – na zamarzniętych jeziorach, pilnując by nie wjeżdżały na nie pojazdy. Tak było także w miniony weekend (10-12.02.2017) na jeziorze Ukiel w Olsztynie.

Policyjni wodniacy w ciągu trzech dni interweniowali 23 razy w sprawie kierowców, którzy mimo licznych ostrzeżeń, zdecydowali się wjechać swoimi samochodami na zamarznięte jezioro, popełniając przy tym wykroczenia. Wobec 11 kierowców skierowane zostały wnioski do sądu o ukaranie, a 12 osób na miejscu zostało ukaranych mandatami karnymi w związku z popełnionymi wykroczeniami.

poduszkowiecKu przestrodze!

Jazda samochodem po zamarzniętym jeziorze może stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób w pojeździe lub znajdujących się w jego pobliżu – wędkarzy, spacerowiczów. Czyn ten jest przestępstwem (art. 160 Kodeksu Karnego), za który grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec jeżdżących po lodzie kierowców policjanci mogą zastosować także przepisy z Kodeksu Wykroczeń czy Ustawy o ochronie środowiska.

Źródło: KWP Olsztyn (MP/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji