Jaki jest poziom języka angielskiego na świecie?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Angielski uważany jest za język globalny. Służy on do porozumiewania się pomiędzy osobami, których języki ojczyste są odmienne. Jednak czy rzeczywiście po angielsku można porozumieć się na całym świecie? Jaka jest znajomość tego języka w poszczególnych częściach globu? Jak wypada Polska? Czy nauka angielskiego w naszym kraju stoi na wysokim poziomie? Wyjaśniamy!

Nauka angielskiego na świecie

Niewątpliwie nauka angielskiego w poszczególnych częściach świata odbywa się na zupełnie innym poziomie i z odmienną intensywnością. W niektórych krajach język angielski stanowi jeden z najważniejszych przedmiotów szkolnych już od podstawówki, a często nawet od przedszkola. Jednak są też takie kraje, w których nauka angielskiego pozostaje zarezerwowana dla osób z najwyższych warstw społecznych, dysponujących środkami i możliwościami, których brakuje większej części społeczeństwa.

Najlepsi i najgorsi

Regularnie publikowane są rankingi znajomości języka angielskiego. Powstają one na podstawie analizy odsetka społeczeństwa posługującego się językiem oraz płynności, z jaką przedstawiciele poszczególnych krajów mówią po angielsku. W rankingu tym najwyższe lokaty zajmują kraje z Europy zachodniej, zwłaszcza z jej północnej części. Szwecja, Norwegia, Dania czy Holandia – tam najwięcej osób porozumiewa się po angielsku i to w stopniu bardzo zaawansowanym.

Do krajów, w których nauka angielskiego jest najmniej zaawansowana, a tym samym znajomość języka jest najgorsza, należą państwa leżące w Azji południowej oraz Afryce. Znajomość angielskiego słaba jest również w Ameryce Środkowej. Należy jednak podkreślić, że istnieją wyjątki. Przykładowo w czołówce rankingu plasuje się Singapur, niezłe pozycje zajmują też Malezja czy Indie.

Jeśli chodzi o Polskę, znajomość języka angielskiego uważana jest za bardzo wysoką. Nauka angielskiego w Polsce jest prowadzona na coraz wyższym poziomie, co skutkuje wysokimi lokatami w rankingach. Obecni Polska plasuje się w okolicy 10 miejsca.

Zapraszamy na zajęcia: nauka angielskiego Poznań

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu