Jak zoptymalizować nadawanie paczek?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Nadawanie paczek przez osoby prywatne zwykle nie sprawia wielu trudności – można zamówić kuriera, pójść do paczkomatu albo punktu nadań. Jeśli jednak mowa o firmach, które tych paczek mają mnóstwo w ciągu miesiąca, szczególnie w branży ecommerce, to konieczne jest znalezienie najkorzystniejszych opcji i ułatwienie procedury. Jak zoptymalizować nadawanie paczek? Sprawdź poradnik, który ułatwi Ci to zadanie!

Sprawne nadawanie paczek – jak zoptymalizować działania?

Jesteś producentem towarów, które wysyłasz do kontrahentów lub klientów? A może prowadzisz sklep internetowy? W każdym z tych przypadków z pewnością masz wiele paczek, które wymagają terminowego i prawidłowego nadawania. Aby tak właśnie było, konieczne jest zoptymalizowanie działań. O ile przy wysyłce kilku paczek tygodniowo nie ma wiele pracy i problemów, tak przy kilku, kilkunastu czy nawet kilkuset dziennie, pojawiają się trudności logistyczne.

Czas przygotowania przesyłki do nadania zależy od wielu czynników, takich jak wielkość zamówienia, gabaryty przesyłki, wielkość i rozkład magazynu z towarem, ilość formalności, do dopełnienia, sposób nadania. Zwykle trwa to od kilku do kilkudziesięciu minut. Aby skrócić go tak bardzo, jak jest to możliwe, zalecamy automatyzację procesu nadawania paczek. Rozwiązania delivery automation skracają proces przygotowywania paczki, ale też redukują ryzyko występowania pomyłek.

Jak zautomatyzować nadawanie paczek?

Najskuteczniejszą metodą jest skorzystanie z usług firmy, która oferuje dopracowane i wszechstronne narzędzia sprzyjające sprawnemu nadawaniu paczek. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to broker, który posiada kompleksowy katalog rozwiązań dla biznesu, dzięki którym nadawanie paczek jest szybkie, a przy tym bezpieczne i skuteczne. Umożliwiają one – klientom sklepu – wybór najwygodniejszej dla nich metody dostawy zakupionych towarów oraz pomagają przedsiębiorcom zminimalizować koszty przesyłek oraz zwiększyć zakres usług. Możliwe jest wysyłanie każdego typu przesyłek – od kopert z dokumentami, po przesyłki wielkogabarytowe i palety, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest także możliwość dostawy „do drzwi”, jak i do paczkomatów czy punktów. Co więcej, można też oferować dodatkowe opcje, jak np. dostawa w sobotę, ubezpieczenie przesyłki czy ostrożne obchodzenie się z towarem (np. przy wysyłce ceramiki, szkła).

Usługi brokera kurierskiego – czy warto?

Zastanawiając się, jak zoptymalizować nadawanie paczek, warto po prostu rozważyć skorzystanie z usług firm brokerskich. Niesie do za sobą wiele korzyści – od zaawansowanych narzędzi delivery automation, które przekładają się na oszczędność czasu i eliminację ewentualnych pomyłek, po realne oszczędności. Firmy brokerskie posiadają specjalnie wynegocjowane z przewoźnikami stawki, co pozwala na zaoferowanie klientom najkorzystniejszych rozwiązań. Co więcej, szeroki wachlarz możliwości wyboru sposobu dostawy jest bardzo atrakcyjną opcją z punktu widzenia potencjalnego klienta. Odbiór z punktu, paczkomatu czy od kuriera, który zawsze dociera w określonych godzinach? Każdy klient ma swoje preferencje i jeśli zapewnisz mu opcję dopasowania wyboru do możliwości, wzrośnie szansa na sfinalizowanie koszyka zakupowego.

Chcesz sprawdzić, Ile kosztują przesyłki u poszczególnych przewoźników, gdy korzystasz z usług brokera? Sprawdź na: https://www.Sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/geis

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zadbaj o wyjątkowy nastrój w swoim domu ze świecami i woskami zapachowymi

Znasz to uczucie, gdy po całym dniu pracy