Polecane artykuły

Jak wybrać dobre żelazko? Moc to nie wszystko!

Idealnie gładkie i zadbane ubrania to wizytówka w pracy, na mieście czy na spotkaniu z koleżanką. W celu posiadania takiego efektu, potrzebujesz użytecznego wsparcia podczas codziennego prasowania. Chcesz mieć dobre, trwałe i skuteczne żelazko? Solidne żelazko to zakup na długie lata, a więc warto zadbać o to, aby zdecydować się na najlepszy sprzęt w wyznaczonym budżecie. Nasz mini poradnik poniżej pomoże Ci zapoznać się z najnowszymi technologiami na rynku i dobrać sprzęt idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Najważniejsze aspekty w żelazkach

Klasyczne urządzenia prasują ciepłem stopy i dodatkowo parą, która pomaga zmiękczyć włókna aby były bardziej podatne na nagrzaną stopę. Moc owszem, ma wpływ na to, aby sprzęt się szybko nagrzał i aby temperatura była stabilnie podtrzymywana. Nie chodzi o to, aby tyko na początku stopa była gorąca, ale aby przez cały proces prasowania miała wyznaczoną wysoką temperaturę. Jednak to nie wszystko. Im więcej pary, tym materiał będzie bardziej miękki i bardziej podatny na rozprostowywanie. A więc to para ma kluczowe znaczenia. Kupując dany model, upewnij się że stały wyrzut pary i dodatkowy wyrzut pary są silniejsze niż w produkcie, z którego korzyst5ałaś do tej pory. Praktyczny będzie też spryskiwacz – to już dla starych i utwardzonych zagnieceń, aby ułatwić działanie pary i zapewnić dobry wygląd też swetrom i jeansom.

Nowoczesne funkcje w żelazkach parowych

Różni producenci oferują różne nowinki technologiczne w swoich produktach. Za najbardziej przydatne my uznajemy funkcje prasowania w pionie, którą znajdziesz na przykład w żelazku Philips GC5039/30. Dzięki niemu jesteś w stanie prasować ubrania wiszące na wieszaku, nadawać puszystości falbankom i usuwać nieprzyjemne zapachy. Coś, co wcześniej było dostępne tylko w generatorach pary, których koszt nie często jest za wysoki dla sporej części kupujących.

Za fajną uznajmy też opcję samoczyszcenia lub jeszcze bardziej rozbudowany system antykamienny. Pozwala on dbać o dobry stan produktu, aby generowana para nie traciła na intensywności a i sam produkt służył przez lata bez żadnych awarii. Dedykowany system jest o wiele skuteczniej, ale wpływa na podwyższenie ceny urządzenia. Jeżeli nie bierzesz pod uwagę zwiększenia budżetu zakupowego, możesz zaopatrzyć się w dzbanek z filtrem węglowym i filtrować w nim wodę zanim przelejesz ją do zbiorniczka w żelazku.

Za ważną uważamy też ilość otworów przez które wydostaje się para – im jest ich więcej, tym większa powierzchnia ubrań zostanie zwilżona w tym samym czasie. Znacznie to skróci Twój wysiłek i czas poświęcany na prasowanie.

Powyższe funkcje to aspekty warte uwagi − szczególnie gdy zależy Ci na wszechstronności użycia i bezawaryjności. Nie ma jednak powodu, by ograniczać się wyłącznie do tych trzech cech. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Każde nowe żelazko jest bardzo zaawansowane technologicznie i posiada 2-letnią gwarancję, a więc niezależnie od tego, który model wybierzesz, zyskasz bardzo dobry sprzęt w optymalnej cenie.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*