Jak ubezpieczyć domek letniskowy?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Ubezpieczenie domku letniskowego może być bardzo skutecznym sposobem na zabezpieczenie tego rodzaju nieruchomości. Domek letniskowy odwiedzany jest raczej rzadko, głównie w sezonie letnim, więc przez resztę roku narażony za wiele niebezpieczeństw. Jak zabezpieczyć się przed stratami finansowymi związanymi z posiadaniem domku letniskowego?

Domek letniskowy można ubezpieczyć tak samo, jak każdą inną nieruchomość. Jest to polisa dostępna w większości towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenie domu lub mieszkania. Zanim ubezpieczenie zostanie zawarte, warto zapoznać się z zasadami, na jakich taka polisa w ogóle funkcjonuje.

Jaki domek letniskowy można ubezpieczyć?

Warto pamiętać, że nie wszystkie domki letniskowe są włączane do ubezpieczenia. Niektóre z tego typu budowli mogą nie spełniać wymagań stawianych przez towarzystwo. Wśród ograniczeń znajduje się lokalizacja lub rodzaj konstrukcji. Wyłączone z ubezpieczenia są domki letniskowe postawione na terenie ogródków działkowych. Nawet jeżeli taki domek ubezpieczymy, towarzystwo nie wypłaci ani złotówki odszkodowania.

Dość często spotykanym wyłączeniem jest również status domku letniskowego. Jeśli znajduje się on na etapie budowy, ubezpieczyciel może odmówić sprzedaży polisy.

Ograniczeniem jest też rodzaj konstrukcji – zaczynając od samych fundamentów. Te muszą być murowane. Podobnie jest też z konstrukcją nośną. Drewno jako główny budulec domku letniskowego to wykluczenie ochrony ubezpieczeniowej lub konieczność zapłacenia wyższej składki.

Co zawiera ubezpieczenie domku letniskowego?

Ubezpieczenie domku letniskowego można zawrzeć osobno, jako odrębną polisa lub jako rozszerzenie istniejącego ubezpieczenia nieruchomości.

Podstawową sprawą jest zakres ochrony. Najbardziej zagrażające dla domku letniskowego są naturalne zdarzenia losowe i działanie osób trzecich. Ważna jest też suma ubezpieczenia takiego domku – powinna odpowiadać wartości postawienia, ale bez ruchomości wewnątrz, które z reguły nie są chronione z polisy.

Ubezpieczenie domku letniskowego wymaga tylko odpowiedniego przygotowania się do tego i poszukania dobrej polisy, np. ubezpieczenie domu letniskowego na www.ubezpieczeniaonline.pl. Tam można znaleźć wiele ciekawych podpowiedzi i informacji, które na pewno pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Jak przygotować domek letniskowy do ubezpieczenia?

Towarzystwa ubezpieczeniowe, które decydują się na ubezpieczenie domków letniskowych, bardzo często wymagają specjalnych dodatkowych zabezpieczeń. Wynika to z większego zagrożenia, jakie towarzyszy tego rodzaju budowlom, a przez to z większego ryzyka ubezpieczeniowego.

Wyposażenie powinno być więc dobrze zabezpieczone i pozamykane. Sam domek również powinien być odpowiednio zabezpieczony. Mocne drzwi i okiennice w oknach lub odpowiednie rolety z pewnością wpłyną pozytywnie na decyzję ubezpieczyciela i pomogą w zawarciu odpowiedniej polisy.

Jakie jeszcze warunki należy spełnić można się dowiedzieć, analizując ubezpieczenie domków letniskowych w ramach polisy, jaką jest ubezpieczenie mieszkania z www.ubezpieczeniaonline.pl.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji