Jak się ustrzec przed pluskwami i innymi owadami?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

fot. pixabay.com

Pluskwy domowe charakteryzują się owalnym kształtem i czerwono-brązowym kolorem. Na głowie mają czułki. Największą aktywność pluskiew odnotowuje się w nocy (niekiedy również nad ranem). Bezskrzydły owad żywi się krwią i potrafi wspinać się po ścianach. Niestety, może pojawić się nawet w czystych i regularnie sprzątanych domach. W takich przypadkach konieczna jest dezynsekcja wykonana przez profesjonalną firmę, specjalizującą się w zwalczaniu insektów.

Skuteczne sposoby na ochronę domu przed pluskwami

Pierwszym krokiem jest zamontowanie moskitiery na każdym oknie. Należy wybrać gęstą siatkę, która skutecznie zabezpiecza nie tylko przed owadami latającymi, ale również wspinającymi, w tym pluskwami. Rozmiar moskitiery trzeba dopasować do wymiarów okna. Nie można również zapominać o kontroli uszczelek. Owady potrafią przecisnąć się przez praktycznie każdą, nawet najmniejszą szczelinę.

Kolejnym skutecznym sposobem na zabezpieczenie domu przed pluskwami jest prewencyjne wykonywanie oprysków. Dezynsekcja prewencyjna jest przeprowadzana przy użyciu specjalnych środków odstraszających nie tylko te owady, ale również karaluchy, prusaki, kleszcze i komary. Profesjonalne preparaty można rozprowadzać przez technikę zamgławiania lub oprysku.

Pozostałe sposoby na ochronę przed pluskwami

Regularne pranie wszystkich tekstyliów, a także czyszczenie dywanów to kolejne działania prewencyjne. Profesjonalne czyszczenie powinno obejmować wszystkie tapicerki (w tym tapicerowane meble). W trakcie czyszczenia należy używać sprawdzonych środków o działaniu odstraszającym insekty. Dobrą praktyką jest wypranie wszystkich (nawet czystych) ubrań po powrocie z wyjazdu służbowego, wakacji lub podróży.

Należy również dokładnie sprawdzić walizkę, plecak i torby wykorzystywane w trakcie wyjazdu. Jeżeli okaże się, że znajdują się w niej pluskwy, wówczas konieczne będzie przeprowadzenie dezynsekcji.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu