Jadąc motorowerem zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik. Był nietrzeźwy

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Przykładem skrajnej nieodpowiedzialności stał się 64-letni kierujący motorowerem, który w poniedziałek (21.06.2021r.) jadąc motorowerem trasą Zgniłocha – Olsztyn zjechał na pobocze, uderzył w krawężnik i przewrócił się na bok. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie kierującego krążyło dokładnie 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, a o jego dalszym losie już wkrótce zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu wysoka kara grzywna, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Mężczyzna musi liczyć się również z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także z obowiązkowym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5 tys. zł.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się