SiatkówkaSport

Indykpol AZS Olsztyn pokonał Transfer Bydgoszcz 3:0

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w meczu 11. kolejki spotkań PlusLigi Transfer Bydgoszcz 3:0. MVP meczu wybrany został Maciej Dobrowolski.

W ostatnim w tym roku meczu 11. kolejki PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn pokonał we własnej hali po walecznej i dobrej grze Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:22, 25:22).

Siatkarze z Bydgoszczy w początkowej części pierwszego seta nieznacznie przeważali, jednak końcówkę partii na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Olsztyna wygrywając 25:23.

W drugim secie przewaga podopiecznych Krzysztofa Stelmach była już bardziej widoczna, choć w końcówce to goście próbowali nawiązać walkę, zbliżając się do swoich rywali na dwa punkty. Skuteczniejsi okazali się jednak akademicy z Olsztyna. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:22.

Trzeci set również przebiegał pod dyktando olsztyńskiego AZS-u, a decydująca akcja w meczu należała do Rafała Buszka, który atakiem po skosie z lewej strony ustalił wynik spotkania (25:22). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Maciej Dobrowolski z Indykpolu AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn – Transfer Bydgoszcz  3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Indykpol AZS Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Pablo Bengolea, Rafał Buszek, Matti OIvanen, Piotr Hain, Bartosz Krzysiek, Michał Żurek (libero) oraz Wojciech Sobala, Piotr Łukasik.

Transfer Bydgoszcz: Marcin Wika, Maciej Waliński, Paweł Woicki, Tomasz Wieczorek, Jan Nowakowski, Clark Carson, Tomasz Bonisławski (libero) oraz Bartosz Janeczek, Maikel Salas.

MVP meczu został wybrany rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn – Maciej Dobrowolski.