IKO Polish OPEN Karate Kyokushin

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

W ubiegłą sobotę 21 maja 2022 roku Olsztyński Klub Kyokushin Karate wziął udział w jednym z największych turniejów Karate organizowanych w Polsce – IKO Polish OPEN Karate Kyokushin w Ostródzie, który zgromadził prawie 550 zawodników z 46 klubów. Na tatami zawodnicy OKKK zmierzyli się z zawodnikami z całej Polski oraz z Austrii, Finlandii, Czech, Ukrainy i Japonii. Turniej był bardzo mocno obsadzony, ale nie przeszkodziło to naszym karatekom w wywalczeniu wielu pucharów i medali, dzięki którym Klub zdobył 2. miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej.

OKKK reprezentowało 64 zawodników. Już podczas pierwszej konkurencji mocno zaznaczyli swoją obecność na turnieju. W kata (układy) 12-stu zawodników OKKK przeszło do tury finałowej, a 6-ciu z nich znalazło się na podium:

Filip Majewski- I miejsce

Aleksandra Wieczorek- I miejsce

Aleksandra Wojnicz-I miejsce

Ada Kowalczyk- II miejsce

Adam Wrzesiński- II miejsce

Zuzanna Dąbkowska- III miejsce

Poza strefą medalową zaleźli się: Anna Dowgun IV, Maks Gierczak V, Julia Milewicz V, Konstanty Kryszk V, Nela Paszkowska V, Antoni Harpak VI

W kumie (walki) również nie daliśmy o sobie zapomnieć zawodnicy OKKK. Na 5 matach ciężkie boje stoczyli zawodnicy początkujący – tzw „pierwszy krok” jak i ci, dla których starcia na macie nie były pierwszyzną.

I miejsce: Ada Kowalczyk, Jan Rzezinowski, Jerzy Dzwolak, Jakub Wojno, Aniela Wiśniewska

II miejsce: Natan Jurcewicz, Hubert Murawski, Krzysztof Tutka, Malwina Otremba,

III miejsce: Filip Majewski, Bartosz Wilkanowski, Bruno Mączyński, Aleksander Klimek, Tymon Harasimowicz, Nikodem Żukowski, Alan Rogawski, Antoni Fela, Szymon Janiszewski, Lena Jankowska, Paweł Kwiatkowski, Krzysztof Weidner, Julia Petniunas, Jakub Sztern, Wiktor Łuziński, Miłosz Borkowski

Ciężka praca na treningach przyniosła owoce i choć część zawodników nie znalazła się w strefie medalowej to było to dla nich ogromne doświadczenie
i było widać, że dali z siebie wszystko. Ogromne podziękowania należą się również rodzicom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Dla większości zawodników był to ostatni turniej przed wakacjami, jednak dla Aleksandry Wojnicz, Zuzanny Dąbkowskiej i Aleksandry Wieczorek był to sprawdzian  przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Warnie – Bułgaria, które odbędą się 11-12 czerwca.

Tego samego dnia odbyły się w Gierzwałdzie Mistrzostw Warmii i Mazur w Kickboxingu w formule Kick light. Sekcje Kickboxingu OKKK Olsztyn reprezentował Maksymilian Penger w wadze do 84 kg. Po bardzo udanych dwóch walkach trzecie starcie w finale przegrał z zawodnikiem z Olsztynka ostatecznie zajmując 2 miejsce

Maksymiliana na zawodach wspierał i prowadził jego osobisty i najlepszy Trener – Tatuś Adam Penger.

Gratulujemy Wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych udanych startów na turniejach Karate i Kickboxingu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych