Hodowca ptaków egzotycznych ze Spręcowa mistrzem Polski

- Kategoria: Ciekawostki
0

Ptaki hoduje od dziecka, zaczynał od gołębi i kanarków, a od 5 lat hoduje piękne, kolorowe ptaki egzotyczne – mowa o Tomaszu Bobrowiczu ze Spręcowa, którego pasja została wspaniale nagrodzona na 80. Ornitologicznych Mistrzostwach Polski. Hodowca z gminy Dywity został podwójnym mistrzem i podwójnym wicemistrzem Polski w Sekcji F1: Zeberek szarych klasycznych i tych bardziej kolorowych.

O wyróżnienia i tytuły na mistrzostwach Polski, które odbyły się w grudniu 2017 roku w Czeladzi, nie było łatwo.

– Konkurencja była duża, w mojej kategorii ocenianych było 80 sztuk Zeberek – mówi Tomasz Bobrowicz.

W tej chwili w przydomowej hodowli pana Tomasza znajduje się ponad 20 par ptaków. Większość z nich to Zeberki, ale są też pochodzące z Australii Astryldy trzcinowe i przepiękne Amadyny wspaniałe również z Australii. Hodowca właśnie puścił pary na lęgi. Jak sam przyznaje codzienna praca przy ptakach związana z wymianą wody, dostarczeniem pożywienia i witamin, czy sprzątaniem zajmuje około godziny czasu dziennie, ale…

– … gdybym tylko mógł, to spędzałbym z ptakami całe dnie – mówi Tomasz Bobrowicz. – Ptaki mnie uspokajają i pozwalają oderwać się od rzeczywistości.

Tytuły mistrzowskie to wielki powód do dumy i ukoronowanie nietypowego hobby związanego z hodowla ptaków ozdobnych. Rodzina wspiera hodowcę w pasji, a żona osobiście zajmowała się ptakami, gdy pan Tomasz przebywał 2 lata poza granicami Polski.

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne