Zapowiedzi wydarzeń

„Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!” w Giżycku

W najbliższą sobotę, 7 sierpnia 2021 roku, w porcie pasażerskim Ekomarina w Giżycku, odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”. Na całe rodziny czeka kolejna odsłona kreatywnego weekendu z wyjątkowymi atrakcjami, które zachęcają do wspólnej zabawy i przypominają o najważniejszych zasadach bezpiecznego podróżowania koleją. To będzie już trzeci piknik organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w te wakacje.

Sobotnia lista atrakcji jest naprawdę długa! Oprócz wyjątkowego spotkania z nosorożcem Rogatkiem, przyjaznym bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, dla najmłodszych gości pikniku przygotowano również grę terenową, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatową grę planszową oraz warsztaty kreatywne. Biorąc udział w grach i zabawach, można zdobyć atrakcyjne nagrody, takie jak hulajnoga elektryczna, hulajnogi nożne, plecaki oraz materiały edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, z pomocą animatorów, będzie można stworzyć maskę nosorożca. Chętne dzieci będą mogły zagrać w grę symulacyjną oraz wziąć w udział w interaktywnych zajęciach prowadzonych przez edukatorów Zespołu Kolejowego ABC. Dodatkową frajdę będą stanowiły trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee oraz muzyczne zabawy.

Widzimy, że w trakcie naszych pikników dzieci doskonale się bawią i uczą się w prosty i niewymuszony sposób, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych w pobliżu torów. Jestem przekonany, że udział w konkursach, grach i wydarzeniach edukacyjnych wspomaga proces zapamiętywania i przyswajania wiedzy dotyczącej odpowiedniego zachowania na terenach kolejowych – do odwiedzenia pikniku zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00. Wstęp na wydarzenie i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*