Grupa włamywaczy zatrzymana. Okradali garaże i włamywali się do samochodów

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu rozbili grupę złodziei zajmującą się włamaniami. Zarzuty w tej sprawie usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 30 do 35 lat. Wartość skradzionych rzeczy, które ukrywali m.in. w swoim garażu, szacowana jest na blisko 30 tys. zł. Zatrzymani podejrzani są o to, że dokonali przynajmniej kilku kradzieży z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, od połowy 2018 roku pracowali nad rozbiciem grupy złodziei zajmującej się włamaniami do garaży, samochodów czy kradzieżami paliwa. Sprawcy działali na terenie przemysłowej dzielnicy Olsztyna, położonej w pobliżu ul. Lubelskiej. Przez kilka miesięcy przestępczego procederu mężczyźni w wieku od 30 do 35 lat udało się dokonać przynajmniej kilku kradzieży. Wartość skradzionego mienia sięga kwoty blisko 30 tys. zł. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Przełom w pracy operacyjnej nastąpił pod koniec ubiegłego tygodnia. Prowadzone przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy w ręce policjantów wpadli na gorącym uczynku w chwili, gdy próbowali przygotować skradzione rzeczy do przetransportowania. Jak ustalili mundurowi, złodzieje najpierw włamywali się do budynków lub samochodów, a następnie przygotowywali skradzione łupy do przetransportowania. Przy wykorzystaniu dostawczego samochodu mężczyźni objeżdżali obrabowane wcześniej miejsca, pakowali skradzione przedmioty, które następnie trafiały do garażu jednego ze sprawców. W zainteresowaniu mężczyzn były m.in. kompletne koła, opony, alufelgi, paliwo, elektronarzędzia, akumulatory czy różnego rodzaju wyposażenie warsztatowe.

Działający wspólnie i w porozumieniu mężczyźni w wieku od 30 do 35 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wszyscy znani są policjantom z wcześniejszych interwencji w podobnych sprawach. Usłyszeli już zarzuty dokonania kilku kradzieży z włamaniami, do czego się przyznali. Wszystkim zatrzymanym, zgodnie z kodeksem karnym może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji, prokurator przychylił się i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w