Gen. Marko Bezruczko będzie mieć pamiątkową tablicę

- Kategoria: Wiadomości
0

Generał Marko Bezruczko będzie mieć pamiątkową tablicę na placu u zbiegu ulic Pstrowskiego i Szymborskiej, który od roku jest nazwany jego imieniem.

Oficjalnie tabliczkę z nazwą placu pod koniec sierpnia odsłonili przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, Rusłan Stefanczuk oraz marszałek Senatu RP, Tomasz Grodzki. Teraz na placu będzie mogła pojawić się pamiątkowa tablica m.in. z wizerunkiem generała Bezruczki.

– Upamiętnianie takich właśnie ludzi działających na rzecz obydwu narodów z pewnością będzie służyć dalszym partnerskim i przyjacielskim kontaktom między Polakami i Ukraińcami tak międzypaństwowym, jak i między społecznościami zamieszkującymi w swoich małych ojczyznach – uzasadniają celowość umiejscowienia tablicy wnioskodawcy ze Związku Ukraińców w Polsce.

Poza wizerunkiem generała Bezruczki, latami życia, pełnionymi przez niego funkcjami na tablicy można przeczytać: „Na chwałę poległym oficerom i żołnierzom/armii Ukraińskiej Republiki Ludowej,/którzy ramie w ramię z żołnierzami polskimi bronili Europy/przed nawałnicą bolszewicką w 1920 roku.” Napisy na tablicy mają być wykonane po polsku i po ukraińsku.

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po