Garmin Fishing Series Biskupiec 2018 – największa impreza wędkarska w Polsce!

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się inauguracja zawodów Garmin Fishing Series Biskupiec 2018. W tym roku odbędzie się czwarta edycja, tych prestiżowych i cieszących się ogromną popularnością zawodów. Zawodnicy będą mieli okazję kolejny raz rywalizować w kategoriach Team oraz Kayak na urokliwym Jeziorze Dadaj* w terminie 24-26.05.2018 r.

Miejsca na listach startowych rozeszły się w błyskawicznym tempie. W tym roku wszyscy wędkarze, którzy przyjadą do Biskupca będą mogli łowić na Jeziorze Dadaj przez trzy dni. Brama start/meta oraz centrum zawodów znajdować się będzie nad Jeziorem Dadaj na terenie Hotelu Star-Dadaj Resort&SPA. Impreza rozpocznie się w czwartek (24.05) o godz. 07:00, a zakończy w sobotę (26.05) o godz. 21:00 Galą Mistrzów podczas której odbędzie się ceremonia dekoracji i wspólna kolacja w Chacie Warmińskiej.

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji! Garmin Fishing Series Biskupiec 2018 to nie tylko zacięta rywalizacja wędkarzy na Jeziorze Dadaj W sobotę (26.05.) w godz. 11:00-16:00 na Placu Wolności w Biskupcu będzie można odwiedzić specjalnie przygotowaną strefę wędkarską.

Znajdzie się tam stanowisko pn. „Poznaj świat Garmin Fishing Series”. Nie zabraknie na nim licznych atrakcji dla najmłodszych, odbędzie się również pokaz sportowej łodzi wędkarskiej. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skorzystać z udziału w krótkim, malowniczym rejsie po Jeziorze Dadaj.

Zawody Garmin Fishing Series to największa impreza spinningowa w kraju, która jest doceniana  przez zawodników z całej Europy. Zeszłoroczna edycja zawodów (2017) w Biskupcu była rekordowa pod względem frekwencji, w zawodach wzięły aż 134  dwuosobowe drużyny z Polski i nie tylko. Rekordowa była też pula nagród, która przekroczyła kwotę 100 tys. zł. W tym roku dodatkowo nagrodzeni zostaną także w oddzielnej klasyfikacji najlepsi uczestnicy zawodów z terenu Gminy Biskupiec.

garmin-fishing-series-biskupiec1

* Jezioro Dadaj to słynne jezioro usytuowane na Pojezierzu Olsztyńskim w województwie warmińsko-mazurskim, znajdują się w dorzeczu Łyny. Od Biskupca ten zbiornik dzieli odległość zaledwie 4 kilometrów.

Jezioro Dadaj zaliczane jest do jezior polodowcowych, powstałych na skutek obniżenia wzniesienia moreny czołowej oraz obniżenia moreny dennej. Jego powierzchnia jeziora wynosi 1002 hektary, długość 8,5 kilometra, a średnia szerokość to 1,15 kilometra, szerokość maksymalna oszacowana została na 2,8 kilometra zaś maksymalna głębokość jeziora wynosi dokładnie 39,8 metra. W praktyce jezioro Dadaj zaliczane jest jednym z większym jezior na terenach Warmii.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już