Funkcjonariusze schwytali żmiję. Nieproszony gość zadomowił się w kuchni

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Z nietypową interwencją musieli się zmierzyć szczycieńscy funkcjonariusze, którzy zostali wezwani do jednego z domów w gminie Jedwabno. Okazało się, że do mieszkania wszedł nieproszony gość i nie chciał go opuścić. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego w trosce o domowników bez chwili wahania podjęli decyzję o „zatrzymaniu” gada. Funkcjonariusze schwytali żmiję i wypuścili ją w bezpiecznym miejscu, gdzie nie będzie zagrożeniem dla mieszkańców.

Policjant wychodząc do służby, nigdy nie może być pewny tego, z czym przyjdzie mu się zmierzyć tym razem. Przekonali się o tym funkcjonariusze ze Szczytna, którzy musieli interweniować wobec… żmii.

W poniedziałek (27.04.2020) około godz. 14:00 oficer dyżurny jednostki otrzymał telefon od zmartwionego mieszkańca gminy Jedwabno, u którego w kuchni pojawił się nieproszony gość. W rozmowie z funkcjonariuszem dodał, że jest to najprawdopodobniej żmija zygzakowata. Mężczyzna powiedział również, że w domu jest jego żona i córka, które bardzo obawiają się gada.

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy przyjechali na miejsce i potwierdzili fakt obecności zwierzęcia w domu, w trosce o bezpieczeństwo lokatorów podjęli decyzję, że zwierzę należy schwytać póki jest to możliwe i wywieźć w miejsce, gdzie znajdzie lepsze warunki do życia i nie będzie wzbudzać strachu wśród domowników. Policjanci bardzo sprawnie przeprowadzili interwencję wobec nieproszonego gościa i wywieźli go w bezpieczne miejsce, z dala od zabudowań.

Domownicy, którzy byli świadkami niecodziennej interwencji, podziękowali szczycieńskim funkcjonariuszom, którzy ich zdaniem wykazali się nie lada odwagą i sprytem podczas „zatrzymania” gada.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna