Film dokumentalny ,,Atak na Region”

- Kategoria: Wiadomości
0

Film „Atak na region”, to 40-minutowy dokument fabularyzowany ukazujący ostatnie dwie godziny przed wprowadzeniem stanu wojennego, rozgrywające się w Zarządzie Regionu NSZZ Solidarność w Olsztynie.


„Atak na Region” to adaptacja fragmentu książki Zenona Złakowskiego „Stało się” (2014, wydawnictwo Elset). Film przedstawia dramatyczne wydarzenia związane z atakiem sił ZOMO na olsztyńską siedzibę NSZZ Solidarność w nocy 13 grudnia 1981 roku.

W filmie udział biorą aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i Olsztyńskiego Teatru Lalek. Scenariusz Zenon Złakowski i Maciej Mydlak. Reżyseria Maciej Mydlak. Film przypomina fakty i upamiętnienia ludzi „Solidarności”, często już nieżyjących, którzy swą działalnością i postawą wpisali się w proces przywracania Polsce demokracji poprzez odtworzenie autentycznego ruchu związkowego i powstanie wielkiego ruchu społecznego, jakim była „Solidarność” lat 80-tych.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.