Fest Muza 2015 – drugie starcie

- Kategoria: Kultura
0

W piątek, 13 lutego, o godz. 19.00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena odbędzie się kolejne starcie w eliminacjach do finału Konkursu Młodych Zespołów „Fest Muza” 2015. Tym razem zmierzą się zespoły Contrast i Apple Mint. Gościem specjalnym będzie gitarzysta grupy Harlem, Krzysztof „Dżawor” Jaworski. Wstęp wolny.

Kto zwycięży w czerwcowym finale Konkursu Młodych Zespołów „Fest Muza” 2015? Każde spotkanie eliminacyjne wyłania nowych pretendentów do tronu! Tym razem zmierzą się zespoły Contrast i Apple Mint. Gościem specjalnym drugiego starcia będzie gitarzysta grupy Harlem, Krzysztof „Dżawor” Jaworski.

Contrast to grupa przyjaciół pasjonujących się muzyką i wszystkim, co z nią związane. W pełnym składzie grają od niespełna roku. Zespół założyli: Mateusz (gitarzysta) oraz Gabrysia (wokalistka). Po pewnym czasie dołączyła do nich Wiktoria (keyboard), następnie Hubert (bas), Wojtek (gitara), a na końcu Damian (perkusja). Tworzą własną muzykę w stylu pop-rock, a ich płyta jest już w drodze. Nie poddają się w swoich dążeniach. Mają ambicję na więcej ciekawych koncertów.

Apple Mint to zespół, w którego skład wchodzą: Piotr Bauman – Baumi, Łukasz Fiderewicz – Dziubek i Patryk Krzymański aka Andrzej Strzelba. Grają szeroko pojęty punk-rock, chociaż najbliżej im do stylu zespołów skate i kalifornijsko-punkowych. Ich inspiracją są bandy takie jak: Sum 41, Blink 182, Green Day, Bad Religion, NOFX, Rise Against czy Box Car Racer.

Koncertowali od początku swojej działalności u boku takich zespołów, jak: Dezerter, Apteka, Kryzys, Tilt, Triquetra, Cuba De Zoo czy nieistniejąca już formacja The Cuffs. Apple Mint trafił na wybitne dzieło, jakim jest płyta „Tribiute To Moskwa” ze swoim coverem „Co Dzień”.

Konkurs Młodych Zespołów FEST MUZA

5 tys. złotych czeka na zdobywcę głównej nagrody w konkursie dla młodych muzyków, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Dodatkowe nagrody to: nagranie singla w studiu nagrań radia UWM FM, profesjonalna sesja zdjęciowa, promocja medialna, bony i złote karty klienta na zakupy w salonach muzycznych. Konkurs Młodych Zespołów „Fest Muza” to konkurs dla kapel z regionu, niezwiązanych kontraktem płytowym z wytwórnią, w których średnia wieku muzyków nie przekracza 25 lat. Udział jest bezpłatny.

Potencjał młodych twórców jest ogromny. Osób chcących pokazać swój talent nie brakuje. Młode kapele, natchnione sukcesem choćby grupy Enej, marzą o wyjściu z sal prób i klubów. Fest Muza wychodzi im naprzeciw. Na zgłoszenia czekaliśmy do 14 grudnia 2014 roku. Starcia zespołów odbywają się w comiesięcznych eliminacjach, od stycznia do maja 2015 roku (7 starć), z których jury wyłoni w sumie 7 najlepszych kapel. Podczas finału, 13 czerwca 2015 roku, na scenie w Amfiteatrze im. Czesława Niemena jury zdecyduje, która z nich otrzyma główną nagrodę.

Do Fest Muzy 2015 zakwalifikowano 14 zespołów z Warmii i Mazur.

Terminy eliminacji do Fest Muzy 2015: 16 stycznia, 13 lutego, 13 i 27 marca, 10 i 24 kwietnia, 15 maja

W jury zasiadają znani muzycy, inny w każdym etapie konkursu. Finał 13 czerwca 2015 roku.

 

Źródło: MOK Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu