Ewakuacja w Liceum Plastycznym w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Dziś rano o godz. 9 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w liceum plastycznym przy ul. Partyzantów 85 w Olsztynie ktoś rozpylił prawdopodobnie gaz pieprzowy.

Osoby znajdujące się na drugim i trzecim piętrze zaczęły narzekać na silne pieczenie oczu i kłopoty z oddychaniem.

Do akcji przystąpili strażacy, którzy ewakuowali do sali gimnastycznej 143 osoby. Po rozpoznaniu zaistniałej sytuacji nie stwierdzili oni obecności gazu w budynku.

Policja prowadząc działania wyjaśniające, mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za rozpylenie gazu w szkole szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 18-letnia uczennica. W trakcie przesłuchania nastolatka przyznała, że gaz pieprzowy dostała od kolegi do samoobrony. Kiedy zjawiła się w szkole chciała zobaczyć jak wygląda i jakie reakcje wywołuje. Z jej relacji wynika, że gazu użyła na półpiętrze w trakcie trwania lekcji. Kiedy dziewczyna zorientowała się, że gaz podrażnia górne drogi oddechowe, zaczęła szybko otwierać okno.

Po zakończonej akcji i wywietrzeniu szkoły uczniowie wrócili do klas. Policjanci postawili 18-latce zarzut zakłócenia porządku. Kodeks wykroczeń przewiduje za ten wybryk karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Teraz uczennica będzie się tłumaczyła przed sądem za swoje zachowanie.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu