Eskapada Jakubowa Olsztyn – Gietrzwałd

Eskapada z Olsztyna do świętującego 670. urodziny Gietrzwałdu wyruszy w sobotę, 23 lipca.

Pieszo, biegiem albo rowerem – trasę między Olsztynem a Gietrzwałdem można pokonać w dowolny sposób. Najważniejsza jest bowiem dobra zabawa oraz radosne i aktywne świętowanie imienin św. Jakuba, patrona Olsztyna oraz szlaku, który m.in. przez stolicę Warmii i Mazur oraz Gietrzwałd wiedzie do hiszpańskiego Santiago de Compostela.

– Trasa Eskapady Jakubowej liczy około 20 km – mówią organizatorzy przedsięwzięcia. – Ciągnie się głównie w malowniczych, warmińskich lasach. Na trasie będziecie mogli zebrać pieczątki do kolekcji.

Całe wydarzenie pozbawione jest elementów rywalizacji. Niemniej jeśli będzie chciał powalczyć z własnymi słabościami, osiągnąć konkretny rezultat, może włączyć stoper, a potem podzielić się ze wszystkimi swoim osiągnięciem.

Łącznie w Eskapadzie może wziąć 150 osób. Dotychczas zgłosiło się około setki. Cały czas można się rejestrować, wypełniając specjalny formularz. Udział jest bezpłatny.

Eskapada Jakubowa zacznie się 23 lipca (sobota) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Piechurzy wyruszą na trasę o 8:00, biegacze o 9:00, a rowerzyści godzinę po nich. Celem wyprawy jest amfiteatr w Gietrzwałdzie.

A samo świętowanie Dni Olsztyna będzie mieć niezwykły, teatralny charakter. Z programem cyklu wydarzeń można zapoznać się na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

[Wydarzenie na Facebooku ] [program Dni Olsztyna]

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po